كشف 1271 مورد تخلف صید و شكار در استان تهران طی سال 99

كشف 1271 مورد تخلف صید و شكار در استان تهران طی سال 99

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن تشریح آمار تخلفات و کشفیات در سطح مناطق چهارگانه استان تهران طی سال ۹۹ از برنامه های سال ۱۴۰۰ اطلاع داد.فرهاد زندی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به ضرورت برخورداری نیروهای یگان حفاظت محیط زیست از آموزش های تخصصی بخصوص در زمینه اطفای حریق اظهار داشت: آموزش اطفای حریق، خرید و افزایش تجهیزات اطفای حریق به منظور عملکرد بهتر در زمان آتش سوزی از برنامه هایی است که برای سال ۱۴۰۰ پیشبینی شده است.

وی افزود: با آموزش نیروها و افزایش تجهیزات اطفای حریق می توانیم درصورت وقوع آتش سوزی های احتمالی در مناطق چهارگانه بموقع وارد عمل شویم تا صدمه کمتری به این مناطق وارد شود و با برنامه ریزی صحیح از وقوع برخی آتش سوزی ها پیشگیری نماییم. نیروهای ما در زمینه اطفای حریق آموزش هایی دیده اند و این برنامه های آموزشی ادامه خواهد داشت همینطور با نهادهای فعال در زمینه اطفای حریق تفاهم نامه هایی امضا کرده ایم تا با همکاری بتوانیم آتش سوزی های احتمالی را به خوبی مدیریت نماییم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به ضرورت جذب نیروی محیط بان در مناطق چهارگانه استان تهران اظهار نمود: اگر قانون و سازمان مدیریت و برنامه ریزی زمینه را مهیا و اعتبارات مالی لازم فراهم گردد، در سال ۱۴۰۰ مبادرت به جذب نیرو، آموزش آنها و اضافه کردن نیروی سرباز به پاسگاه های محیط بانی که با کمبود نیرو مواجهند، خواهیم کرد.

زندی درباره آمار تخلفات و کشفیات سال ۹۹ اظهار نمود: ۲۵۲ متخلف در سطح مناطق چهارگانه استان تهران دستگیر شده اند که از این تعداد در مجموع ۱۱۸ قبضه سلاح کشف و ادوات و وسایل مربوطه کشف و توقیف شد.

وی افزود: سال قبل ۱۲۷۱ مورد جرایم شکار و صید غیرمجاز آبزیان، پرندگان و پستانداران کشف شد که از این موارد شامل ۲۳ مورد شکار پستانداران، ۵۲ مورد شکار پرندگان و ۱۱۹۶ مورد صید آبزیان بود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه ۲۰۱ تخلف طی سال ۹۹ در سطح مناطق چهارگانه استان تهران اتفاق افتاد، اظهار داشت: ضرر و زیان وارد شده ناشی از این تخلفات که متخلفان موظف به پرداخت آن هستند، یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

زندی در انتها اظهارکرد: در سال ۹۹ مردم ۷۶ مورد جوجه و پرنده شکاری صدمه دیده که احتیاج به تیمار و رها سازی داشتند را تحویل دادند که به مرکز بازپروری حیات وحش پردیسان منتقل شدند تا اقدامات درمانی روی آنها صورت گیرد.

منبع:

1400/01/02
01:17:55
5.0 / 5
1141
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد