تداوم هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران

تداوم هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران

به گزارش آبیاری شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گزارش داده است که در حال حاضر(۷ فروردین) کیفیت هوا در پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است و پیشبینی می شود که این شرایط تا اواخر وقت امروز ادامه داشته باشد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که طی امروز (۷ فروردین) با افزایش تردد خودرو ها در اولین روز هفته همراه با وزش باد و گسیل گرد و خاک کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

با تداوم وضعیت ناپایدار جو در طول روز همراه با احتمال وزش تندبادهای لحظه ای و گسیل گرد و خاک در مناطق مستعد، کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند همینطور با تداوم وزش باد موثر تا اواخر وقت امروز (۷ فروردین) و احتمال وقوع رگبار پراکنده، پیشبینی می شود که تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته شود و در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار گیرد.

طی بامداد فردا (۸ فروردین) ناپایداری جوی سبب برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق می شود. وزش باد موثر هم در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند اما علیرغم این به علت وقوع گرد و خاک احتمال کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد وجود دارد.

این وضعیت تا اواخر وقت روز یکشنبه ادامه دارد و افزایش ترافیک شامگاهی هم سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق می شود.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین ۹۵ در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۱۳۶ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:

1400/01/08
00:00:22
5.0 / 5
1518
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد