بسیج ۲ هزار و ۵۰۰ كمباین برای عملیات برداشت گندم و كلزا در خوزستان

بسیج ۲ هزار و ۵۰۰ كمباین برای عملیات برداشت گندم و كلزا در خوزستان

رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان اظهار داشت: برای شروع عملیات برداشت گندم و دانه روغنی کلزا در استان، 2 هزار و500دستگاه کمباین مهاجر آماده شده است.


خدارحم امیری زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: برمبنای هماهنگی ها و برنامه ریزی صورت گرفته، بخش مهمی از کمباین های مهاجر از استان فارس به خوزستان گسیل می شود تا در برداشت این ۲ محصول راهبردی مشارکت کنند.
وی اظهار داشت: برداشت گندم و دانه روغنی کلزا، ابتدا در مناطق جنوبی و جنوب شرقی استان شروع خواهد شد و سپس نوبت به دیگر مناطق مرکزی، غربی و شرقی خوزستان می رسد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان درادامه اضافه کرد: برداشت گندم و دانه روغنی کلزا در خوزستان به مدت ۲.۵ماه ادامه خواهد داشت ولی پیک برداشت این ۲ محصول حداکثر۴۰روز است.
وی اظهار داشت: ۱۱۰مرکز خرید گندم و کلزا در خوزستان توسط تعاون روستایی و اداره کل غله و خدمات تجاری استان در نظر گرفته شده است.
امیری زاده سطح زیرکشت گندم آبی و دیم در استان را ۵۸۰هزار هکتار و کلزا را ۷۷هزار هکتار بیان و پیش بینی نمود ۱.۲میلیون تن گندم و ۱۱۷هزار تن دانه روغنی کلزا بصورت تضمینی از کشاورزان خوزستانی خریداری خواهد شد.
وی اظهار داشت: امسال نیز خوزستان برای هشتمین سال متوالی در زمینه خرید گندم تضمینی رتبه نخست و دانه روغنی کلزا رتبه دوم کشوری را کسب خواهدنمود.
رئیس سازمان جهادکشاورزی خوزستان با اعلان اینکه بزرگترین عملیات برداشت محصولات کشاورزی کشور از نیمه دوم فروردین ماه در استان با پیش بینی ۵.۵میلیون تن شروع خواهد شد از کشاورزان و بهره برداران بومی استان خواست در برداشت محصولات کشاورزری همراهی و مشارکت نزدیک داشته باشند تا برداشت محصولات با حداقل افت و دورریز انجام پذیرد.
استان خوزستان با سطح زیرکشت ۱.۳میلیون هکتار و تولید سالانه ۱۷.۲میلیون تن محصولات کشاورزی، باغی، دامی، فراورده های لبنی وعسل و گیاهان دارویی به ارزش بیش از ۲۹۰هزار میلیارد ریال جایگاه نخست کشوری را دارد.


1400/01/14
13:23:26
5.0 / 5
1054
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد