وزش باد شدید و رگبار باران در بعضی مناطق كشور

وزش باد شدید و رگبار باران در بعضی مناطق كشور

به گزارش آبیاری مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید و رگبار باران در بعضی مناطق كشور اطلاع داد و اظهار داشت: طی پنج روز آینده پدیده غالب در شرق كشور وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاك است.صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طی دو روز آینده در بعضی ساعات در استان های ساحلی خزر بارندگی، وزش باد و طی ساعات بعد ازظهر در بعضی نقاط استان های واقع در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، شمال و شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و طی روز پنجشنبه (۱۲ تیر) علاوه بر این مناطق در ارتفاعات خراسان شمالی و ارتفاعات شمال خراسان رضوی رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.

وی افزود: طی این دو روز در ساعات بعد ازظهر در بعضی نقاط شمال شرق و استان های سمنان، قم، قزوین، البرز، تهران، شرق اصفهان و شرق یزد وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست. دریای خزر هم طی این مدت به نسبت مواج است.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه خاطرنشان کرد: طی بعد ازظهر روز جمعه (۱۳ تیر) و شنبه (۱۴ تیر) در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان و طی بعد ازظهر روز یکشنبه (۱۵ تیر) در ارتفاعات شمال غرب کشور رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.

به گفته وی طی پنج روز آینده پدیده غالب در شرق کشور بخصوص زابل وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک است.

ضیائیان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۲ تیر) کمی ابری در بعد ازظهر وزش باد و طی اوایل شب وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۱۳ تیر) هم صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/04/12
15:17:22
5.0 / 5
1952
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد