فصل صید ماهیان دریایی در مازندران تمدید گردید

فصل صید ماهیان دریایی در مازندران تمدید گردید

به گزارش آبیاری معاون صید شیلات مازندران از تمدید مهلت صید ماهیان استخوانی دریای خزر در این استان اطلاع داد و اظهار داشت که کمیته مدیریت صید سازمان شیلات ایران با درخواست اتحادیه صیادی پره مازندران در خصوص تمدید مهلت صید ماهیان درایی در۲ نوبت موافقت کرده است.


قاسم کریم زاده روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: طبق موافقت کمیته مدیریت صید سازمان شیلات ایران، زمان صید ماهیان استخوانی در آب های ساحلی شرق مازندران به مدت ۱۰ روز تا ۲۵ فروردین و بقیه مناطق استان هم به مدت پنج روز و تا ۲۰ فروردین تمدید شده است.
وی توضیح داد: تنها صیادان عضو ۱۳ شرکت تعاونی پره در شرق مازندران که منطقه میانکاله را شامل می شود می توانند تا ۲۵ فروردین صید ماهیان استخوانی را ادامه دهند ولی ماهیگیران عضو ۴۱ شرکت دیگر پره باید در انتها روز ۲۰ فروردین کار صید را متوقف کنند.
فصل جاری صید ماهیان استخوانی دریای خزر در مازندران از ۱۵ مهر ماه شروع شده بود و طبق معمول همه ساله در صورت تمدید نشدن باید از آخر امروز یکشنبه ۱۵ فروردین به پایان می رسید، ولی صیادان مازندرانی به خاطر کاهش میزان صید خواهان تمدید زمان صید شدند که شیلات ایران موافقت کرده است.
معاون شیلات مازندران هم علت تمدید زمان صید را کاهش شدید میزان صید ماهی و بدی شرایط آب و هوایی عنوان نمود و اظهار داشت: انتظار می رود در این زمان با صیدی که انجام می شود، اندکی از کاهش ۲۷ درصد میزان صید جبران شود.
وی با بیان این که حدود ۴هزار و ۲۰۰ صیاد در چارچوب ۵۴ شرکت تعاونی صیادی پره، کار صید ماهیان استخوانی را در آب های ساحلی دریای خزر در حوزه مازندران انجام می دهند، گفت: این صیادان تا دهم فروردین سال جاری ۲ هزار و ۴۵۶ تن صید کردند که نسبت به مدت مشابه فصل صید گذشته ۲۷ درصد کاهش نشان داده است.
صیادان مازندرانی در فصل صید گذشته که تا آخر روز ۱۵ فروردین سال ۹۹ ادامه داشت و شیلات ایران هم این دوره زمانی را تمدید نکرده بود، در مجموع سه هزار و ۶۰۰ تن انواع ماهیان استخوانی را از دریای خزر صید کرده بودند که نسبت به فصل صید پیش از آن کاهش ۴۸ درصدی داشت.
کفال، کپور و سفید سه گونه مهم ماهیان استخوانی دریای خزر هستند.


1400/01/15
23:52:39
5.0 / 5
999
تگها: آب , شركت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد