رییس حفظ نباتات كشور:

اجازه خسارت مجدد ملخ ها به محصولات كشاورزی را نمی دهیم

اجازه خسارت مجدد ملخ ها به محصولات كشاورزی را نمی دهیم

آبیاری: ایرنا- رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به ایجاد هماهنگی جهت مبارزه با آفت ملخ در هرمزگان، اظهار داشت: با تجربه 2 ساله و امکانات و تجهیزاتی که فراهم گشته است، اگر با ریزش مجدد آفت ملخ مواجه شویم اجازه نخواهیم داد که خسارتی به محصولات کشاورزی کشور وارد شود.


کیخسرو چنگلوایی روز پنجشنبه در بازدید از طرح های تولیدی، زراعی و گلخانه ای شهرستان حاجی آباد اضافه کرد: در سال ۹۷ و ۹۸ به همت مسئولان و کشاورزان هرمزگانی ۲۰ درصد از سطح مبارزات کشور با آفت ملخ صحرایی در این استان انجام شد که معادل ۲۱۶ هزار هکتار بوده است.
وی بیان داشت: اگر مبارزه با ملخ صحرایی بموقع، موثر و مفید در مزارع و باغات کشاورزی هرمزگان انجام نمی شد می توانست موجودیت کشاورزی این استان را تحت تاثیر قرار دهد.
مشاور وزیر کشاورزی در ادامه با ابراز رضایت از اجرای طرح های کشاورزی حاجی آباد اشاره کرد: طرح های کشاورزی در این شهرستان بصورت علمی و کارشناسی شده از بعد کمی و کیفی همچون استفاده از ارقام اصلاح شده و رعایت تاریخ کاشت در حال انجام می باشد و آنچه که زمینه ساز تولید حداکثری بوده، در حال اتفاق است.
وی بیان داشت: باتوجه به علاقه مندی کشاورزان و تلاش مسئولان هرمزگان در سالهای نه چندان دور شاهد توسعه کمی و کیفی در بخش های مختلف کشاورزی شهرستان حاجی آباد به ویژه گندم خواهیم بود.
رئیس حفظ نباتات کشور اظهار داشت: باتوجه به حجم زیاد صادرات و واردات محصولات کشاورزی هرمزگان، بدنبال پیدا کردن راهکارها و تمهیدات قرنطینه داخلی و خارجی در شهرستان حاجی آباد هستیم.
مشاور وزیر کشاورزی و رئیس حفظ نباتات کشور به همراه رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان و فرماندار حاجی آباد، از مزارع، گلخانه ها، طرح های تولیدی و بسته بندی محصولات کشاورزی شهرستان بازدید کرد.
شهرستان حاجی آباد ۳۳ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد و دشت های آشکار و شمیل این شهرستان با منابع آبی و اقلیم مناسب یکی از قطب های مهم کشاورزی استان هرمزگان شمرده می شود.
گندم، ذرت علوفه ای، یونجه، سیب زمینی، هندوانه و سایر صیفی جات قسمتی از محصولات تولیدی در کنار سایر محصولات پردرآمدی هم چون خرما و مرکبات است.
بیشترمحصولات کشاورزی این شهرستان همچون انواع خرما، گندم و صیفی جات جنبه صادراتی به بازارهای داخلی و کشورهای خارجی دارد.
شهرستان حاجی آباد در ۱۷۰ کیلومتری شمال بندر عباس واقع شده است.


1400/01/21
11:45:29
5.0 / 5
1091
تگها: آب , اقلیم , باغ , تجربه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد