رییس سازمان مدیریت بحران تهران خبر داد

تجهیز پایتخت به حسگرهای سنجش باد و طوفان

تجهیز پایتخت به حسگرهای سنجش باد و طوفان

آبیاری: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از نصب سنسورهای سنجش سمت و سرعت باد در پایتخت آگاهی داد.


رضا کرمی محمدی در گفت و گو با ایسنا، دراین باره اظهار داشت: در امتداد توسعه سامانه های پیش بینی پایش و هشدار مخاطرات جوی نظیر سامانه پیش بینی و هشدار سیل، یخبندان و... که در سال قبل در پایتخت رونمایی گردید، امسال نیز طرح خرید و راه اندازی تجهیزات سنجش سمت و سرعت باد که از سال قبل در دستور کار سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران قرار گرفته بود، به مرحله اجرا رسید.

وی با اعلان اینکه نقاط اولویت دار و جانمایی برای نصب این سنسورها شناسایی شده است، اضافه کرد: در همین راستا تعدادی حسگر و ملزومات ایستگاه سنجش سمت و سرعت باد خریداری شده که حدود 10 ایستگاه بطور کامل راه اندازی شده و مابقی امسال نصب و به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: البته این تعداد ایستگاه برای تهران و اطراف آن کافی نیست و از برنامه های امسال سازمان این است باتوجه به محدودیتی که در بودجه داریم تا جایی که بتوانیم تعداد آنرا افزایش دهیم.
بگفته کرمی محمدی، باتوجه به افزایش اثرات ناشی از تغییرات اقلیمی در سالهای اخیر نظیر وزش بادهای شدید و وقوع طوفان های موقت در تهران می تواند مشکلات و خطرات مختلفی را بوجود آورد، بدین جهت موضوع سنجش سمت و سرعت باد از دغدغه های مدیریت بحران شهر تهران است و این سامانه نیز بر همین راستا اجرائی می شود.
بگفته رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بهره گیری از این سنسورها و دانش فنی متخصصان این حوزه، می توان در پیش بینی سرعت وزش باد و احتمال وقوع طوفان و یا آلودگی هوا از آن استفاده نمود. همین طور برای تشخیص جهت بوی نامطبوع شهر تهران چنانچه مسیر حرکت باد مشخص باشد می توان فهمید که چه مناطقی تحت تاثیر قرار گرفته و منشا آنرا نیز پیدا کرد.
کرمی محمدی با اعلان اینکه با کمک این سنسورها اطلاعات برمبنای داده های واقعی و نه برمبنای حدس و گمان تقریبی بدست می آید، اضافه کرد: با پیش بینی احتمال وقوع طوفان نسبت به پیش آگاهی مجموعه مدیریت شهری دراین زمینه نیز اقدام خواهد شد.
منبع:

1400/01/30
20:23:54
5.0 / 5
1081
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد