معاون وزیر جهاد:

تولید مرغ به ۲میلیون و ۶۰۰ هزارتن افزایش یافت

تولید مرغ به ۲میلیون و ۶۰۰ هزارتن افزایش یافت

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: میزان تولید مرغ کشور از از یک میلیون 600 هزار تن در سال 92، در انتهای سال 99 به بالای 2 میلیون و 600 هزار تن افزوده شد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، مرتضی رضایی روز پنجشنبه در بازدید از واحد پرورش گاو شیری در بخش ارم شهرستان دشتستان در جمع خبرنگاران اضافه کرد: میزان تولید تخم مرغ کشور بعنوان یکی از ارزان ترین منابع تامین پروتئین در سال قبل به یک میلیون و ۸۰ هزار تن افزایش پیدا کرد.
وی بیان کرد: حالا قیمت عرضه مرغ در واحدهای تولیدی هر کیلوگرم ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان است این در حالیست که قیمت مصوب آن ۱۴ هزار تومان تعیین شده است.
رضایی افزود: در این راستا با هدف خارج شدن تولیدکنندگان تخم مرغ از محدوده ضرر مجوز لازم صادر شده تا مقداری از تخم مرغ تولیدی به خارج از کشور صادر شود.
وی اضافه کرد: صنعت دام و طیور پس از صنعت نفت از لحاظ حجم سرمایه گذاری دومین صنعت در کشور است و تمام آن با مشارکت بخش خصوصی محقق شده است.
رضایی اظهارداشت: صنعت دام و طیور با تامین غذای مردم روزانه ۲۹.۵ گرم پروتئین مورد نیاز آنها را تولید می کند که این میزان در حد نرم استانداردهای بهداشت جهانی است.
مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: در این استان ۲ واحد پرورش گاو شیری در شهرستان های بوشهر و دشتستان هر کدام با ظرفیت اشتغال ۱۰ نفر فعال است.
محمدصادق یزدان شناس اضافه کرد: استان بوشهر از طرفیت لازم برای پرورش گاو شیری برخوردارست و دراین زمینه با پرداخت تسهیلات از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت می شود.


1400/02/02
17:50:49
5.0 / 5
904
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد