رییس سازمان جهاد كشاورزی كرمانشاه:

تولیدات كشاورزی كرمانشاه سال قبل 519 هزار تن رشد داشت

تولیدات كشاورزی كرمانشاه سال قبل 519 هزار تن رشد داشت

به گزارش آبیاری ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در برنامه سه ساله توسعه بخش کشاورزی قرار بود سال ۹۸ افزایش ۵۰۰ هزار تنی تولیدات را شاهد باشیم، اظهار داشت: این هدفگذاری محقق شد و مجموع تولیدات کشاورزی استان پارسال ۵۱۹ هزار تن رشد داشت.


«نوربخش حاتمی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: تولیدات کشاورزی کرمانشاه از چهار میلیون و ۵۸۰ هزار تن در انتهای سال ۱۳۹۸ به بیشتر از پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تن در انتهای سال گذشته رسید.
وی ضمن اشاره به در دست اجرا بودن برنامه سه ساله توسعه بخش کشاورزی استان، عنوان کرد: اجرای این برنامه از ۲ سال قبل در استان شروع شده و در این ۲ سال از حیث اجرا جلوتر از برنامه بودیم.
حاتمی افزود: استان کرمانشاه سال قبل از راه اقداماتی مثل توسعه ضریب مکانیزاسیون، توسعه کشت های گلخانه ای و نشائی، مبارزه با آفات گیاهی، اصلاح نژاد دام و تشکیل زنجیره های ارزش در حوزه دامپروری و توسعه باغات مدرن توانسته برنامه های در رابطه با سند توسعه سه ساله بخش کشاورزی استان را اجرایی کند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با اشاره به اینکه برنامه توسعه سه ساله بخش کشاورزی زمینه ساز توسعه بخش کشاورزی استان خواهد شد، اظهار داشت: بر اساس برنامه سه ساله توسعه بخش کشاورزی مجموع تولیدات کشاورزی استان ظرف سه سال از ۴٫۲ میلیون تن در انتهای سال ۱۳۹۷ به ۶ میلیون تن در انتها سال جاری خواهد رسید.
حاتمی ضمن اشاره به اینکه استان کرمانشاه در بخش کشاورزی ظرفیت های زیادی دارد که با توسعه این بخش علاوه بر تأمین نیاز داخل استان، می تواند محصولاتی را هم به خارج از استان و حتی خارج از کشور صادر کند، افزود: بخش کشاورزی استان آنقدر ظرفیت دارد که می تواند در حل مشکل بیکاری استان تا حدود زیادی اثرگذار واقع شود.
حاتمی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه ۲.۵ میلیون هکتار وسعت و بیشتر از ۹۴۰ هزار هکتار اراضی زراعی دارد، خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه با دارا بودن ۱۱ اقلیم و ۲ برابر متوسط کشوری بارندگی، ظرفیت های زیادی برای توسعه بخش کشاورزی دارد، ضمن اینکه بیشتر از ۹۸ درصد محصولات زراعی در این استان قابلیت کشت دارند.
از مجموع جمعیت استان حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.منبع:

1400/02/04
10:22:52
5.0 / 5
1033
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد