تنفس هوای مطلوب در پایتخت

تنفس هوای مطلوب در پایتخت

آبیاری: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت اکنون (5 اردیبهشت ماه) در محدوده قابل قبول است و تداوم این شرایط طی روز دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بنابر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا بامداد امروز (۵ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت جو ناپایدار و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز عدم وزش باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود همین طور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود دارد. در اواخر وقت نیز تداوم وضعیت آرام جوی همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را در بیشتر مناطق به دنبال خواهد داشت.

افزایش تندی باد تا بامداد فردا (۶ اردیبهشت ماه) موجب پراکندگی آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق خواهد شد که برقراری وضعیت قابل قبول را به دنبال خواهد داشت. تداوم ناپایداری جوی طی روز و وزش باد مؤثر تاحدودی از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود. با حاکمیت این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (۶ اردیبهشت ماه) انتظار می رود وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق برقرار شود.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/02/05
21:04:54
5.0 / 5
1175
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد