رییس سازمان جنگل ها خبرداد

تحویل تجهیزات دفاع شخصی و لباس ضد حریق به جنگلبانان طی هفته آتی

تحویل تجهیزات دفاع شخصی و لباس ضد حریق به جنگلبانان طی هفته آتی

آبیاری: قبل از ظهر امروز در مراسمی با حضور رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس و برخی از مدیران شهرداری منطقه یک نخستین میدان بلوار قائم در شمال پایتخت بنام جنگلبان نامگذاری شد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا مسعود منصور در آیین نامگذاری میدان جنگلبان با گرامیداشت هفتم اردیبهشت سالروز شهادت شهید ناصر پیروی جنگلدار شهرستان ماسال استان گیلان اظهار داشت: نامگذاری میدان جنگلبان به پاس یک عمر ایثار و فداکاری و هویت بخشی به جنگلبانان کشور در حفاظت از عرصه های منابع طبیعی انجام شده است.

رییس سازمان جنگلها با اعلان اینکه در زمینه حفاظت از جنگلها در وضعیت مطلوبی قرار نداریم، اشاره کرد: جنگلبانان باید در دفاع از حریم جنگل از تجهیزات و امکانات کافی و حقوق و مزایا برخوردار شوند تا امر حفاظت به خوبی اتفاق بیفتد.

منصور همین طور یاد آور شد: در زمینه تقویت شبکه بی سیم و خودرو برای گشت و مراقبت اقدامات خوبی انجام شده است و هفته آتی تجهیزات دفاع شخصی، لباس ضد حریق، دمنده و کفش ایمنی به تمامی جنگلبانان در سراسر کشور تحویل می شود.

رییس سازمان جنگلها اضافه کرد: افرادی بصورت داوطلبانه در اطفای حریق مشارکت می کنند و گرفتار مصدومیت می شوند. این دسته از افراد علاوه بر تحت پوشش بیمه بی نام قرار گرفتن برمبنای ماده ۲۰ سازمان مدیریت بحران بعنوان فداکار خدمت شناخته می شوند.

وی تصویب بخشنامه حمایت قضایی از جنگلبان را یک گام به جلو دانست و تصریح کرد: سازمان جنگلها اقدامات اساسی را برای شفافیت بیشتر با بخش قضایی و مجلس پیگیری می کند.

رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه به خشکسالی و وقوع حریق در جنگلها و مراتع اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به پیش بینی های انجام شده از اسفند ماه سال قبل در سازمان جنگلها ستاد مدیریت اطفای حریق تشکیل شده و با ستاد نیروهای مسلح، سازمان دهیاری ها و شهرداری ها و استانداری ها مکاتبات لازم انجام شده و همانند سازمان در استانها نیز این ستاد تشکیل شده است.

منصور استفاده از بالگرد برای اطفای حریق در جنگلها را یکی از اقدامات اساسی سازمان جنگلها برشمرد و اظهارکرد: امسال سازمان توانست در چندین مورد برای اطفای حریق از ظرفیت بالگرد استفاده نماید.

وی در آخر بهره مندی از ظرفیت همیاران طبیعت برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی را امری لازم در منابع طبیعی دانست و اشاره کرد: این همیاران در قالب اکیپ بصورت منطقه ای ساماندهی شده اند و محل ماموریت هر یک از گروه همیار طبیعیت مشخص شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلها، قبل از برگزاری مراسم نامگذاری میدان جنگلبان برخی از مدیران شهرداری و رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس از مرکز فرماندهی و کنترل حفاظت منابع طبیعی زنده یاد البرز زارعی بازدید کردند.منبع:

1400/02/09
12:48:18
5.0 / 5
1105
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد