خائیز باردیگر آتش گرفت بعلاوه فیلم

خائیز باردیگر آتش گرفت بعلاوه فیلم

به گزارش آبیاری یك فعال محیط زیست باانتشار تصاویر و فیلم هایی از وقوع آتش سوزی مجدد در منطقه حفاظت شده خاییز - منطقه تنگ تكاب- اطلاع داد.محمد داسمه در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: از ساعت ۱۲ امروز (۱۶ تیرماه) آتش سوزی در منطقه تنگ تکاب که یکی از بهترین نقاط منطقه حفاظت شده خائیز است شروع شده و هم اکنون هم آتش در حال گسترش است.

این فعال محیط زیست با اشاره به حضور در منطقه عنوان نمود که آتش سوزی از دو سمت دریاچه سد مارون و تنگ نیده - منطقه ای که زیستگاه پلنگ است - درحال پیش روی است.

داسمه با اشاره به اینکه این منطقه امن ترین و غنی ترین زیستگاه در منطقه حفاظت شده خاییز است و گونه های مختلفی همچون کل و بز وحشی، پلنگ، کاراکل و... در آن زندگی می کنند، از دولت و مسؤلان سازمان حفاظت محیط زیست درخواست نمود که به سرعت برای خاموش کردن آتش خاییز اقدام نمایند و نیروی انسانی و تجهیزات لازم را تأمین و ارسال نمایند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، این دومین بار طی یک ماه اخیر است که منطقه حفاظت شده خائیز در آتش می سوزد. کوروش کیانی - مدیرکل منابع طبیعی خوزستان - پیش از این گفته بود که در مهار آتش سوزی خائیز در خرداد ماه تعلل شد و این مورد سبب گسترش آتش در منطقه شد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4 video/mp4

1399/04/16
22:13:15
5.0 / 5
2057
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد