در دولت تدبیر و امید رخ داد:

سرمایه گذاری 16 هزار میلیارد تومانی برای توسعه مكانیزاسیون كشاورزی

سرمایه گذاری 16 هزار میلیارد تومانی برای توسعه مكانیزاسیون كشاورزی

آبیاری: رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از سرمایه گذاری 16 هزار میلیارد تومانی در بخش مکانیزاسیون کشاورزی در دولت های یازدهم و دوازدهم خبرداد.


به گزارش روز چهارشنبه وزارت جهاد کشاورزی، «کامبیز عباسی» اضافه کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم، بیش از ۱۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش مکانیزاسیون کشاورزی صورت گرفته که ۲۵ درصد این سرمایه گذاری معادل ۴ هزار میلیارد تومان آن در سال ۱۳۹۹ انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه به لحاظ سرمایه گذاری اتفاقی بی نظیر در بخش مکانیزاسیون کشاورزی رخ داده است، اشاره کرد: امسال نیز بدون هیچ وقفه ای، برنامه ریزی برای بیش از ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در زمینه مکانیزاسیون کشاورزی در حال انجام می باشد.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، در دولت یازدهم ردیف اعتباری مستقلی به بخش مکانیزاسیون کشاورزی تعلق گرفت، بطوریکه برای پروژه تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی با محور اقتصاد مقاومتی از نیمه دوم سال ۹۲ تا حالا به تدریج هفت خط اعتباری به این بخش اختصاص یافته است.
خط نخست اعتباری در سال ۹۲ به ظرفیت هفت هزار و ۵۰۰ میلیاردریال، خط دوم به میزان هشت هزار میلیاردریال در سال ۹۳، خط سوم به میزان ۱۰ هزار میلیاردریال در سال ۹۴، خط اعتباری چهارم به مبلغ ۱۲ هزار میلیاردریال در سال ۹۵، خط اعتباری پنجم در سال ۹۶ به مبلغ ۱۵ هزار میلیاردریال، خط اعتباری ششم در سال ۹۷ به مبلغ ۱۵ هزار میلیاردریال و خط اعتباری هفتم در سال ۹۸ به مبلغ یک هزار و ۸۰۰ میلیاردریال و در سال ۹۹ خط اعتباری هشتم به مبلغ دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافت.
آمارها نشان میدهد سالیانه ۲۵ هزار میلیاردریال تقاضای تسهیلات برای توسعه و نوسازی ماشین آلات کشاورزی وجود دارد.منبع:

1400/03/13
23:19:45
5.0 / 5
1195
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد