كارشناسان پیش بینی كردند

تغییرات اقلیمی، عامل تخریب ۱۶۷ میلیون خانه تا سال ۲۰۴۰

تغییرات اقلیمی، عامل تخریب ۱۶۷ میلیون خانه تا سال ۲۰۴۰

به گزارش آبیاری کارشناسان مطالعات جوی در انگلیس برپایه نتایج یک تحقیق جدید اخطار داده اند که تغییرات اقلیمی و حوادث جوی ناشی از آن، باعث از بین رفتن ۱۶۷ میلیون خانه و سرپناه تا سال ۲۰۴۰ میلادی در جهان می شود.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، این کارشناسان پیشبینی کرده اند در صورتیکه حوادث جوی شدید با سرعت فعلی ادامه پیدا کند تا سال ۲۰۴۰، سالانه ۸.۴ میلیون خانه در جهان نابود می شود.
در این گزارش تاکید گردیده است در حین برگزاری نشست سه روزه گروه هفت امکان دارد حدود ۶۹ هزار خانه در سرتاسر جهان بر اثر وقوع حوادث آب و هوایی از بین برود.
در گزارش موسسه ShelterBox که مقر آن در انگلیس است آمده است: این تصور وجود دارد که هم اکنون تغییرات اقلیمی، خانه های بشر را در معرض خطر قرار نمی دهد اما تغییرات جوی، شدت حوادث آب و هوایی در جهان را افزایش داده است.
کارشناسان این موسسه خیریه امیدوارند که تحقیق انجام گرفته توجهات را به این حقیقت سوق دهد که تخریب واحدهای مسکونی، تأثیر اساسی و انسانیِ بحران اقلیمی است و درحالی که خیلی از کارشناسان و متخصصان، الان روی این اثرات اقلیمی بر حیوانات و طبیعت متمرکز شده اند، انسان های زیادی هم درحال از دست دادن خانه ها و سرپناه های خود بر اثر حوادث جوی هستند.
به گزارش آبیاری به نقل از اسکای نیوز، محققان تاکید نمودند که حالا باید بیشتر از هر زمان دیگری تغییرات اقلیمی جدی گرفته شود چونکه تخمین از بین رفتن واحدهای مسکونی، بر مبنای برآورد داده های واقعی انجام گرفته است.
منبع:

1400/03/20
00:13:09
5.0 / 5
1373
تگها: آب , اقلیم , متخصص , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد