شركت تحقیقات غرب نهاده چغندركاران كرمانشاه و خوزستان را تأمین می كند

شركت تحقیقات غرب نهاده چغندركاران كرمانشاه و خوزستان را تأمین می كند

ایرنا- مدیرعامل شرکت تحقیقات زراعی و خدمات آزمایشگاهی کارخانجات قند غرب کشور، از آغاز  تأمین و توزیع بذر، کود و سم مورد نیاز کشاورزان چغندرکار استان و صدور آن به استانهای دیگر در آینده ای نزدیک اطلاع داد.


«مصطفی علی حسینی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه شرکت متبوع یکی از کامل ترین آزمایشگاه های خاک شناسی را در سرتاسر کشور داراست، عنوان کرد: خدمات آزمایش خاک محصولات زراعی مختلف کشاورزی، تعیین نیاز تغذیه ای و کودی محصولات زراعی مختلف، تأمین نهاده های مصرفی چغندرکاران کارخانه قند شامل کودهای ریز مغذی و سموم همچون فعالیتهای عمده این شرکت است.
وی اضافه کرد: خدمات این شرکت از آنرو حائز اهمیت می باشد که در جهت کمک به کشاورزان و ارتقای این بخش بعنوان یکی از مهم ترین بخش های اقتصاد ایران فعالیت می کند. فراموش نکنیم که کشاورزی بگونه ای موتور محرکه اقتصاد در قالب اقتصاد مقاومتی است.
مدیر عامل شرکت تحقیقات زراعی و خدمات آزمایشگاهی کارخانجات قند غرب کشور در ادامه اظهار داشت: این شرکت در سال ۹۹ حدود ۴۰۰ واحد بذر، ۶۲۰۰ لیتر علف کش و حشره کش( با عنایت به نیاز کشاورزان) و ۷۰۰ پکیج کود مایع تقویتی که سبب رشد و شادابی چغندر می شود را جهت عرضه به کشاورزان چغندرکار منطقه کرمانشاه تهیه و توزیع کرده است.
علی حسینی اضافه کرد: این شرکت امسال سم، کود و بذر مورد نیاز کشاورزان منطقه کرمانشاه را که به کشت بهاره چغندر مشغول اند تأمین نموده و بر آن است تا شهریور ماه ۱۴۰۰ نهاده های مصرفی کشاورزان خوزستان و مناطق گرمسیری استان کرمانشاه را هم تأمین نماید.
مدیرعامل شرکت تحقیقات زراعی غرب، در انتها بر استفاده از همه پتانسیل ها و ظرفیت های این شرکت به نحو مطلوب تاکید و خاطرنشان کرد: چشم انداز شرکت متبوع، گسترش دامنه عرضه خدمات و تأمین و توزیع نهاده های مذکور در سطح خیلی از استان ها است.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، استان کرمانشاه حالا ۲ کارخانه قند فعال شامل بیستون و اسلام آبادغرب دارد و مجوز سومین کارخانه قند کرمانشاه هم درحال پیمودن مراحل صدور است.
کرمانشاه استانی پهناور در غرب ایران با ۲۵ هزار کیلومتر مربع مساحت، یکی از استانهای مهم از حیث کشاورزی و منابع طبیعی به حساب می آید به طوریکه ۷۰ درصد مساحت استان را عرصه های منابع طبیعی با بیشتر از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.
همچنین بیشتر از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان کرمانشاه وجود دارد که سالانه چهار میلیون و ۵۷۵ هزار و ۸۱۴ تن انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلات و آبزیان در استان تولید می شود.
امسال ۱۱ هزار هکتار زمین کشاورزی زیر کشت چغندرقند می رود و پیشبینی می شود از این سطح ۷۰۰ هزار تن از این محصول برداشت شود.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.منبع:

1400/04/04
13:59:34
5.0 / 5
980
تگها: آب , باغ , جنگل , خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد