وزیر جهاد كشاورزی:

قیمت مرغ با توزیع ذخایر كاهش پیدا می كند

قیمت مرغ با توزیع ذخایر كاهش پیدا می كند

به گزارش آبیاری وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: ذخایر عظیمی از گوشت مرغ وجود دارد كه با ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازار توزیع و قیمت را به شدت می كاهد.


«کاظم خاوازی» در جمع خبرنگاران در تشریح جلسه روز سه شنبه با اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در نشست امروز مقرر شد کمیته هایی تخصصی در کمیسیون کشاورزی تشکیل و ماهانه مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی با نمایندگان دیدار داشته باشند.
وی یادآورشد: کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس و وزارت جهاد کشاورزی کمک می کنند تا بهره برداران و تولیدکنندگان با قدرت در بخش تولید محصولات کشاورزی حفظ شوند.
خاوازی اضافه کرد: بر طبق گزارش بانک مرکزی بخش کشاورزی ۸.۸ درصد رشد اقتصادی داشته و تلاش می نماییم این روند افزایشی ادامه داشته باشد. در زمینه تولیدات دامی هم از وضعیت بسیار خوبی برخوردار هستیم و ایران از نظر تولید گوشت قرمز، گوشت سفید و شیر از تولیدکنندگان بزرگ شمرده می شود.
این مقام دولتی با اعلان اینکه تولیدکنندگان معتقد هستند قیمت گوشت مرغ بالاتر از آنالیز ستاد تنظیم بازار است، اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به دنبال کاهش فشار بر مردم هستند.
وزیر جهادکشاورزی با اعلان اینکه مشکل به وجود آمده در زمینه افزایش قیمت مرغ باتوجه به برنامه ریزی صورت گرفته در تامین نهاده ها برطرف می شود و دراین زمینه بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت همکاری لازم را داشته اند، اشاره کرد: مشکلی در زمینه تولید گوشت مرغ نداریم، ذخایر عظیمی از مرغ وجود دارد که با ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازار، توزیع و قیمت را به شدت می کاهد.
خاوازی با اشاره به اینکه تمام تلاش خودرا می نماییم تا قیمت مرغ در بازار رضایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را به همراه داشته باشد، افزود: در زمینه کنترل قیمت گوشت مرغ طرح مناسبی به رئیس جمهوری ارائه شده و تلاش می نماییم باوجود فشارهای موجود بر کشور نهاده های وارداتی را در اختیار مرغداران و دامداران قرار دهیم.
وی افزود: از ذخایر خوب نهاده های دامی برخورداریم اما این ذخایر باید ترمیم شوند که در این راستا درخواست ترمیم ذخایر نهاده های دامی به وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی ارائه شده است.
خاوازی با تاکید بر اینکه در زمینه تامین جو و ذرت مشکلی نداریم و منابع عظیم ارزی برای واردات سویا توسط بانک مرکزی تامین شده است، عنوان کرد: سویاهای وارداتی در اختیار واحدهای روغن گیری قرار گرفته شده تا روزانه ۸ هزار تن کنجاله سویا تولید و در اختیار واحدهای تولیدی مرغ و ماکیان قرار بگیرد.منبع:

1399/04/21
14:43:34
5.0 / 5
2140
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد