۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار به بخش كشاورزی خراسان جنوبی اختصاص یافت

۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار به بخش كشاورزی خراسان جنوبی اختصاص یافت

به گزارش آبیاری معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: سالجاری تابحال اعتبار مصوب در بخش کشاورزی استان برای زیرساخت ها ۲۴۰ میلیارد تومان است که امیدواریم به صورت کامل تخصیص پیدا کند تا تحول خوبی در بخش کشاورزی ایجاد شود.


محمدحسین اکبری روز دوشنبه در نشست خبری آنلاین اضافه کرد: برای جذب اعتبارات استانی هم اولویت های بخش کشاورزی را تعیین کرده ایم و در این حوزه مکاتباتی با استاندار، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها، فرمانداران و سایر انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار استانی برای بخش کشاورزی درخواست کرده ایم عنوان کرد: همینطور ۳۵ میلیارد تومان ویژه طرح های نهضت گلخانه است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: برای پشتیبانی از واحدهای تولیدی بخش کشاورزی موجود که برای فعال نگهداشتن واحد خود احتیاج به سرمایه در گردش دارند همینطور تسهیلات سرمایه ای برای ایجاد واحدهای جدید یا تکمیل و توسعه واحدها، احتیاج به سرمایه داریم.
وی اضافه کرد: در این حوزه احتیاج به تسهیلات داریم که دو مبحث درحال پیگیری است که تابحال در سه ماه گذشته ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافته است.
اکبری بیان نمود: از این میزان تابحال ۹۶ میلیارد تومان تسهیلات در استان جذب شده که ۵۰ میلیارد تومان در حوزه مکانیزاسیون و مابقی در حوزه گلخانه، گیاهان دارویی و سایر موارد بوده است.
وی اظهار داشت: مجموع اعتبار در پنج سرفصل ابلاغ گردیده که از آغاز سالجاری تابحال ۳۰ میلیارد تومان برای بذور گواهی شده (۱۵ میلیارد تومان جذب)، مکانیزاسیون ۵۰ میلیارد تومان (۳۰ میلیارد تومان جذب)، اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۲۰ میلیارد تومان، کارت کشاورز ۱۰ میلیارد تومان، اصلاح و توسعه باغات، صنایع تبدیلی و مشاغل صدمه دیده از کرونا درحال جذب است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اضافه کرد: در تسهیلات بانکی معمولاً به اندازه نیاز بخش کشاورزی هر سال تسهیلات لازم را نداریم و بخشی از تسهیلات مورد نیاز تخصیص می یابد.
وی اظهار داشت: بعنوان مثال شاید هم اکنون به علت شرایط موجود و کمبود بارندگی ها دامداران و کشاورزان درمورد نهاده های کشاورزی ناراحت باشند چون اتحادیه ها و تشکل ها مقداری ضعیف عمل می کنند.
اکبری اضافه کرد: بارندگی سال جاری نسبت به گذشته ۵۱ درصد کاهش یافته و خشکسالی بر کشاورزان و دامداران فشار زیادی واقع کرده و تولیدات کشاورزی استان به شدت کاهش یافته است.
وی اظهار داشت: باید در سالهای گذشته در زمینه تسهیلات در گردش اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی برای تقویت آنها کمک می کردیم تا وقتی مانند حالا کشاورزان یا واحد زیرمجموعه با مشکل مواجه گشتند از راه منابع خود بتوانند کمک کنند.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اضافه کرد: سال جاری در جهت تقویت تشکل ها و اتحادیه های کشاورزی کمک خواهیم کرد و این مهم در دستور کار سازمان قرار دارد.
وی بیان نمود: شرایط بگونه ای پیش رفته که همه خویش را وابسته به جهاد کشاورزی می دانند و اگر تشکل ها را تقویت می کردیم احساس احتیاج به سازمان کمرنگ می شد.
اکبری اظهار داشت: جهاد کشاورزی وظیفه دارد خیلی از تسهیلات را پرداخت کند و در این حوزه اعضای تشکل ها و اتحادیه ها هم باید حق عضویت خویش را پرداخت کنند.
وی اظهار داشت: تشکل ها باید در همه زمینه ها تقویت شود تا در شرایط خاص و بحرانی بتوانند به کمک زیرمجموعه و واحدهای بخش کشاورزی بیایند.منبع:

1400/04/22
10:19:20
5.0 / 5
986
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد