یك هفته بدون پلاستیك در مركز شهر

یك هفته بدون پلاستیك در مركز شهر

شهردار منطقه ۱۱ اظهار داشت: برنامه های هفته بدون پلاستیک در میادین میوه و تره باربا هدف آگاه سازی شهروندان در ارتباط با مخاطرات استفاده از کیسه های پلاستیکی و مصارف جایگزین آن هادر حال انجام است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان ضمن اشاره به نهادینه سازی الگوهای فرهنگی در زمینه کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی در میان شهروندان اظهار داشت: برنامه های هفته بدون پلاستیک با همکاری و مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و معاونت خدمات شهری و محیط زیست با هدف تقویت احساس مسئولیت پذیری اجتماعی شهروندان نسبت به محیط زیست محل زندگی خود، آموزش و آگاهی بخشی به شهروندان همینطور تغییر رفتار شهروندی در مصرف و جایگزین کیسه های پارچه ایی به جای کیسه های پلاستیکی در محلات درحال پیگیری و اجراست.
آبادیان در تشریح برنامه های انجام شده با عنایت به استمرار در آموزش های شهروندی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت و مشارکت معاونت ها و ادارات در اجرای برنامه ها باعث هم افزایی و غنی شدن محتوای فعالیت ها می شود و آموزش بایستی به صورت مستمر و در بازه های زمانی اتفاق بیافتد که در این برنامه استقرار میز آموزش چهره به چهره در میادین میوه تره بار نواب، جمالزاده و قلمستان در هفته بدون پلاستیک به منظور ایجاد تلنگر در افکار شهروندان و ترغیب آنان در برای استفاده از کیسه های پارچه ای جهت استفاده بیشتر شهروندان از این کیسه ها بر پا شد. همینطور برگزاری وبینار آموزشی و کارگاه آموزشی برای عموم شهروندان و دانش آموزان درحال برگزاری می باشد.
او همینطور ضمن اشاره به اهمیت آموزش چهره به چهره در تغییر رفتار شهروندی در میان شهروندان، بیان نمود: آموزش چهره به چهره به علت ارتباط مستقیم آموزشگر با شهروند و پاسخ به سوالات احتمالی شهروندان تأثیر به سزایی در تغییر رفتار شهروندی دارد که با نحوه برخورد آموزشگر و ایجاد اعتماد در شهروندان میتوان به درک متقابل و تغییر رفتار شهروندی دست یافت.
طبق گزارش سایت شهر، به قول شهردار منطقه ۱۱، همچنان آموزش چهره به چهره در سطح منطقه با موضوعات محیط زیست و پسماند ادامه دارد.1400/04/30
11:15:59
5.0 / 5
965
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد