رفع تصرف بیش از 10 هزار مترمربع از اراضی ملی شمال غرب پایتخت

رفع تصرف بیش از 10 هزار مترمربع از اراضی ملی شمال غرب پایتخت

به گزارش آبیاری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تهران اعلام نمود: در امتداد اجرای یك فقره حكم قطعیت یافته قضایی، 10هزار و 97 مترمربع از اراضی ملی پلاك كشارسفلی منطقه كن واقع در شمال غرب پایتخت رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا رضا آقایی با بیان این مطلب اضافه کرد: این حکم قضایی باحضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی و همکاری دستگاه های ذیربط همچون اداره گاز، اورژانس و عوامل حریم شهرداری منطقه ۲۲ از ید متصرف خارج و تمامی بناهای ایجادشده تخریب شد.

وی ادامه داد: منابع طبیعی بعنوان سرمایه ملی متعلق به همه نسل هاست و بر این اساس حفظ و حراست از آن مشارکت همگانی خصوصاً نهادها و سازمان های مرتبط را می طلبد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تهران با اعلان اینکه جنگل ها و مراتع از مواهب الهی به شمار می آیند، اشاره کرد: باتوجه به نقش مهم این منابع باارزش در طبیعت خصوصاً در زندگی انسان ها، توسعه و احیای این سرمایه های الهی و حفاظت از آنها شکوفایی جامعه را به همراه دارد و هرچه دراین عرصه بیشتر بکوشیم زندگی سالم تر، مفیدتر و ثمربخش تری خواهیم داشت.
آقایی اشاره کرد: باتوجه به گرمای هوا، بوستان های جنگلی و اراضی مرتعی در معرض خطر آتش سوزی قرار دارند. برای حفاظت از این عرصه ها در مقابل آتش سوزی لازم است که مسافران و گردشگران یک سری نکات ایمنی را رعایت نمایند.
وی افزود: شهروندان و گردشگران هنگام مراجعه به بوستان های جنگلی و عرصه های طبیعی از روشن کردن آتش به جد خودداری و حتما در مکان هایی که برای پخت و پز در نظر گرفته شده استفاده و از رها کردن ته سیگار و اجسام شیشه ای پرهیز کنند.
به گزارش سایت سازمان جنگل ها آقایی ازعموم مردم درخواست کرد: درصورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی مراتب را فورا بوسیله سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
منبع:

1399/04/22
22:58:05
5.0 / 5
2060
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد