رگبار و رعدوبرق در بیش از ۱۰ استان طی روزهای آینده

رگبار و رعدوبرق در بیش از ۱۰ استان طی روزهای آینده

آبیاری: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که طی سه روز آینده در بعضی استانهای کشور رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود، از وزش باد شدید در نوار شرقی کشور طی این مدت نیز آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: امروز (۳۱ تیر) در بعضی مناطق هرمزگان، فارس، بوشهر، جنوب کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و شرق خوزستان خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد با احتمال خیزش گردوخاک پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که امروز (۳۱ تیر) در استانهای گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده باران با احتمال رعدوبرق و وزش باد شدید موقت مورد انتظار است، اظهار داشت: از فردا تا یکشنبه (۱ تا ۳ مرداد) خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در مناطقی از استانهای هرمزگان، فارس، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق بوشهر افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

وی افزود: فردا (۱ مرداد) در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و ارتفاعات اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده باران با احتمال رعدوبرق انتظار می رود.

به گفته ضیاییان، شنبه و یکشنبه (۲ و ۳ مرداد) در گیلان و برخی مناطق مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران با احتمال رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان این که امروز و فردا در نوار شرقی کشور خصوصاً منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش بینی می شود، اشاره کرد: این شرایط روزهای شنبه و یکشنبه (۲ و ۳ مرداد) در سمنان، شمال شرق، شرق و بخش هایی از مرکز کشور و دوشنبه (۴ مرداد) در شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور رخ خواهد داد.

ضیاییان همین طور اظهار نمود: از فردا تا یکشنبه (۱ تا ۳ مرداد) دمای هوا بین ۴ تا ۸ درجه در اردبیل و استانهای ساحلی دریای خزر کاهش پیدا می کند. همین طور طی پنج روز آینده دریای عمان خصوصاً مناطق شرقی دریا و از اواخر وقت فردا تا یکشنبه (۱ تا ۳ مرداد) دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱ مرداد) صاف و در بعدازظهر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۹ سانتیگراد و طی روز شنبه (۲ تیر) نیز صاف و در بعدازظهر همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار نمود: طی امروز و فردا (۳۱ تیر و ۱ مرداد) اهواز با بالاترین دمای ۴۷ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای بیشینه ۳۱ و ۳۰ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استانهای کشور هستند.

منبع:

1400/04/31
14:38:22
5.0 / 5
1031
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد