ورود سامانه بارشی به كشور

ورود سامانه بارشی به كشور

آبیاری: مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی گفت از ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز (۶ مرداد ماه) وکاهش دما تا ۱۲ درجه سانتیگراد در شمال کشور اطلاع داد.صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا افزود: امروز(۶ مردادماه) با ورود سامانه بارشی از شمال غرب و شمال به کشور روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه (۶، ۷ و ۸ مرداد ماه) در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، کردستان، زنجان، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران، وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد.

وی اضافه کرد: شدت بارش امروز و فردا (۶ و ۷ مردادماه) در استانهای گیلان، مازندران و گلستان خواهد بود. شنبه و یکشنبه (۹ و ۱۰ مردادماه) در بعضی مناطق گیلان، مازندران، ارتفاعات گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و شمال کردستان، زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی در استانهای قزوین، البرز، تهران و سمنان وقوع رگبار پراکنده رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.

به گفته ضیائیان از امروز تا آخر هفته (۶ تا ۸ مردادماه) در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش هایی از مرکز کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد. در نوار شرقی کشور بخصوص منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی با طوفان گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا همراه خواهد بود.

وی افزود: امروز(۶ مردادماه) سرعت وزش باد در جنوب غرب کشور افزایش می یابد، ازاین رو خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا در خوزستان و غرب ایلام دور از انتظار نخواهد بود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: از امروز تا آخر هفته (۶ تا ۸ مردادماه) در شمال غرب، سواحل دریای خزر و بخش هایی از شمال شرق کشور دمای هوا بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاسته می شود و از پنجشنبه (۷ مردادماه) در سایر نقاط کشور کمی از گرمای هوا کم می شود.

ضیائیان اضافه کرد: طی پنج روز آینده شرق دریای عمان و از امروز تا پنجشنبه (۶ تا ۷ مردادماه) دریای خزر و پنجشنبه شمال خلیج فارس مواج پیشبینی می شود.

وی درباره وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران پنجشنبه (۷ مردادماه) صاف در پس از ظهر نیمه ابری و وزش باد و احتمال بارش پراکنده با بیشترین و کمترین دمای ۳۶ و ۲۳ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود. آسمان پایتخت پس فردا (۸ مرداد ماه) صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود و دمای هوا در گرم ترین و خنک ترین زمان به ۳۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد می رسد.

ضیائیان در انتها اظهار نمود: طی امروز و فردا (۶ و ۷ مردادماه) اهواط با بیشینه دمای ۵۱ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با بیشترین دمای ۲۱ و ۱۸ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان کشور پیشبینی می شوند.

منبع:

1400/05/06
22:58:18
5.0 / 5
939
تگها: كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد