رگبار و رعدوبرق در نیمی از استانهای کشور طی ۴۸ ساعت آینده

رگبار و رعدوبرق در نیمی از استانهای کشور طی ۴۸ ساعت آینده

به گزارش آبیاری مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وقوع رگبار و رعد و برق در نیمی از استانهای کشور طی ۴۸ ساعت آینده، از وزش باد شدید در نوار شرقی و بخش های مرکزی کشور طی پنج روز آینده اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی، اظهار نمود: طی ۲۴ ساعت آینده در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، قزوین، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی در استانهای البرز، تهران و سمنان رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

وی در ادامه اظهار داشت: طی همین مدت در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در بعضی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و جنوب فارس رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیشبینی می شود.

به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، فردا (۱۱ مرداد) در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، گیلان، مازندران و دامنه و ارتفاعات البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران، سمنان، جنوب و غرب اصفهان و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، برخی نقاط هرمزگان و فارس و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید مورد انتظار است که در مناطق مستعد با احتمال خیزش گردوخاک خواهد بود.

ضیاییان با اشاره به اینکه سه شنبه (۱۲ مرداد) در بعضی نقاط شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز در استانهای گیلان، مازندران بارش پراکنده و وزش باد پیشبینی می شود، تصریح کرد: این شرایط جوی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱۳ و ۱۴ مرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی در استانهای مازندران، البرز و تهران بخصوص در ساعات بعدازظهر رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور بخصوص منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی و همینطور بخش هایی از مرکز کشور بخصوص در جنوبی سمنان، جنوبی تهران، شمال اصفهان، قم و مرکزی وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیشبینی می شود که سبب کاهش دید و کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد. همینطور طی این مدت نیمه شرقی دریای عمان مواج است.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۱ مرداد) نیمه ابری، در بعدازظهر ابری و گاهی رگبار و رعدوبرق و احتمال باد و گردوخاک با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۴ سانتیگراد و طی روز سه شنبه (۱۲ مرداد) هم نیمه ابری، گاهی ابری و و همراه با وزش باد و احتمال رگبار باران با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ مرداد) اهواز با بالاترین دمای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای بیشینه ۲۱ و ۲۲ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استانهای کشور هستند.
1400/05/10
13:11:26
5.0 / 5
974
تگها: كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد