وظایف شورای پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی مشخص شد

وظایف شورای پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی مشخص شد

آبیاری: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی وظایف این شورا را اصلاح و تصویب کردند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی در دستور کار قرار گرفت و نمایندگان ماده ۳ این طرح را با ۲۰۶ رأی موافق به تصویب رساندند.
براساس ماده ۳ «شورای پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی» در هر شهرستان با وظایف و ترکیب زیر تشکیل می شود:
شناسایی ظرفیت ها موانع و مشکلات تولید در جهت تسهیل و تقویت سرمایه گذاری بخش کشاورزی در شهرستان، بهبود فضای کسب و کارهای بخش کشاورزی در شهرستان در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط، کمک به رفع اشکال واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل بخش کشاورزی و صنایع وابسته آن در شهرستان، رسیدگی، تصمیم گیری و تسریع درباب موضوعات در رابطه با مجوزها در شهرستان، رفع موانع اجرائی مدیریت بازار و تجارت کالاهای کشاورزی در شهرستان و مدیریت و نظارت بر اجرای سیاست های کلان در زمینه توسعه و تولید روستایی در شهرستان.
همچنین برمبنای بند ب ماده ۳ در ترکیب اعضاء آمده است: فرماندار (رییس شورا)، مدیر جهادکشاورزی شهرستان (دبیر شورا)، دادستان شهرستان، رئیس اداره محیط زیست، رئیس اداره منابع آب، رئیس اداره آب و فاضلاب (آبفا)، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، رئیس اداره راه و شهرسازی، رئیس اداره دامپزشکی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، ریس بانک کشاورزی شهرستان، رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان، رئیس اتاق اصناف کشاورزی شهرستان، مسوول دفتر نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در شهرستان و مسئول دفتر نظام دامپزشکی شهرستان.
بر اساس تبصره یک فرماندار حسب مورد و ضرورت از روسای سایر دستگاههای اجرائی شهرستان، بخشداران، شهرداران و روسای تشکل های مربوطه و سرمایه گذاران بخش کشاورزی دعوت می نماید.
طبق تبصره ۲ دبیرخانه شورای فوق در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مستقر می باشد.
همچنین برمبنای تبصره ۳ در شهرستان های دارای بیش از یک نماینده، مجمع استانی نمایندگان، نماینده ناظر در این شورا را تعیین می نماید.
در تبصره ۴ نیز که به تصویب نمایندگان رسید قرار شد جلسات شورا با دعوت فرماندار شهرستان تشکیل و با حضور اکثریت اعضاء رسمیت می یابد و مصوبات آن با رای اکثریت مطلق اعضای حاضر معتبر می باشد. فرماندار موظف است ظرف حداکثر ۱۰ روز مصوبات شورا را برای اجراء ابلاغ نماید. مصوبات شورا با رعایت قوانین و مقررات مربوطه بعد از تأیید و ابلاغ فرماندار لازم الاجراء است.
بر اساس تبصره ۵ استانداران مجازند در صورت نیاز «شورای پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی استان» را متناظر با ترکیب اعضای شورای پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی شهرستان و تبصره های این ماده تشکیل دهند.


منبع:

1400/05/18
23:53:15
5.0 / 5
1101
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد