کیفیت هوای تهران در محدوده قابل قبول

کیفیت هوای تهران در محدوده قابل قبول

برمبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بااینکه بامداد روز جمعه (29 مرداد 1400) کیفیت هوای تهران در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت؛ اما اکنون با شاخص 77 در محدوده قابل قبول قرار دارد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد روز جمعه (۲۹ مرداد ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.
با تداوم این شرایط جوی در طول روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد، علاوه براین حضور عوامل کافی در بعضی ساعات بعدازظهر سبب تولید آلاینده ازن خواهد شد که به تبع آن برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در پاره ای مناطق دور از انتظار نخواهد بود. عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه همراه با ترافیک شامگاهی سبب تجمع ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب قرار خواهد گرفت.
همین طور افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز شنبه ( ۳۰ مرداد ۱۴۰۰) تاحدودی از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.
بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کاهش تندی باد در ضمن روز موجب افزایش غلظت آلاینده ها خواهد شد، همین طور با افزایش دما احتمال کاهش کیفیت هوا به سبب تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق وجود خواهد داشت. با رشد ناپایداری جوی و افزایش تندی باد تا ساعات پایانی شنبه کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۸۸ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۷ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.1400/05/30
13:42:26
5.0 / 5
1071
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد