آسمان برخی نقاط کشور همچنان بارانی

آسمان برخی نقاط کشور همچنان بارانی

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم وقوع رگبار و رعد و برق در بعضی استانهای کشور طی روزهای آینده از وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک در شرق و جنوب شرق کشور اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: امروز (۳۱ مرداد) در بعضی نقاط استانهای مازندران، شمال آذربایجان غربی، جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، شرق فارس، ارتفاعات در استانهای اردبیل، زنجان، قزوین، سمنان، البرز و تهران بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید پیشبینی می شود.

وی افزود: فردا و سه شنبه (۱ و ۲ شهریور) در بعضی نقاط استانهای مازندران، گیلان، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، شرق فارس، ارتفاعات در استانهای قزوین، سمنان، البرز و تهران بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و رگبار و گاهی وزش باد شدید موقتی انتظار می رود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که چهارشنبه (۳ شهریور) در شمال استانهای آذربایجان غربی و شرقی، برخی نقاط اردبیل، گیلان، مازندران، هرمزگان و جنوب کرمان بارش پراکنده و وزش باد شدید رخ خواهد داد، تصریح کرد: این شرایط پنجشنبه (۴ شهریور) در ارتفاعات مازندران هم ادامه خواهد یافت.

به گفته ضیاییان، امروز (۳۱ مرداد) در جنوب استان سمنان، شمال و شرق اصفهان، قم و جنوب تهران و روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه (۲، ۳ و ۴ شهریور) در شرق و جنوب شرق کشور بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیشبینی می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱ شهریور) صاف تا نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۲ شهریور) هم صاف تا نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۳۱ مرداد و ۱ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۶ و ۴۵ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۹ و ۳۰ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استانهای کشور هستند.

منبع:

1400/05/31
11:45:29
5.0 / 5
916
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد