پرواز ۲۰۸ ساعته بالگردهای هلال احمر برای اطفای حریق جنگلها

پرواز ۲۰۸ ساعته بالگردهای هلال احمر برای اطفای حریق جنگلها

به گزارش آبیاری رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام نمود که ناوگان هوایی هلال احمر برای اطفای حریق جنگلها ۲۰۸ ساعت پرواز کرده است.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، مهدی ولی پور ر درباره خدمات امدادی ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر از آغاز سالجاری تا ۳۰ مردادماه اظهار داشت: طی این مدت مجموعاً ۵۸۳ ساعت پرواز در چارچوب ۷۷۶ سورتی صورت گرفت که طی آن هزار و ۵۷۵ نفر از عوامل امدادی به محل حوادث و سوانح منتقل شدند.
وی افزود: همینطور به واسطه این میزان عملیات هوایی ۷۷ هزار و ۱۹۰ کیلوگرم اقلام و تجهیزات امدادی انتقال و ۵۴ نفر از مصدومین حوادث توسط بالگرد به مراکز درمانی منتقل شدند.
به قول ولی پور از آغاز سال ۱۴۰۰ تابحال ۲۰۸ ساعت پرواز جهت اطفای حریق جنگلها در چارچوب ۳۴۱ سورتی توسط ناوگان امداد هوایی جمعیت هلال احمر صورت پذیرفته است که نقش بسزایی در کنترل حریق در جنگلها و مراتع کشور داشت و امید است در جهت هم افزایی میان دستگاههای مختلف بتوان به شکل بهتری در سوانح و حوادث عملیات امدادرسانی را انجام داد.
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر افزود: در این پروازها که در پنج ماه نخست سالجاری انجام شد، در مجموع هزار و ۱۰۱ نفر از عوامل امدادی جهت اطفای حریق و ۷۰ هزار و ۱۲۰ کیلوگرم محموله و تجهیزات در رابطه با اطفای حریق هم به محل آتشسوزی ها منتقل شد. همینطور چهار نفر از عوامل اطفای حریق در جنگلها که در حین عملیات مصدوم شده بودند توسط بالگردهای جمعیت به مراکز درمانی منتقل شدند.
منبع:

1400/06/01
09:30:18
5.0 / 5
943
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد