رگبار باران در پنج استان

رگبار باران در پنج استان

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از وقوع رگبار باران در پنج استان کشور اطلاع داد و اظهار داشت: از شنبه (۶ شهریورماه) در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود.صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا اظهارکرد: برپایه تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی طی ۲۴ ساعت آینده در استانهای مازندران، گلستان، ارتفاعات در تهران و سمنان وقوع رگبار پراکنده پیشبینی می شود. فردا (۵ شهریورماه) علاوه بر این مناطق در خراسان شمالی بارش پراکنده انتظار می رود.

وی اضافه کرد: از روز شنبه تا سه شنبه (۶ تا ۹ شهریورماه) در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود. امروز (۴ شهریورماه) سواحل شرقی دریای خزر و طی دو روز آینده بخش های شمالی و مرکزی خلیج فارس مواج پیشبینی می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: جمعه (۵ شهریورماه) وزش باد در جنوب غرب افزایش می یابد و احتمال خیزش گرد و خاک در استانهای ایلام و خوزستان وجود دارد. طی پنج روز آینده وزش باد شدید در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور پیشبینی می شود. در منطقه زابل و شمال سیستان و بلوچستان خیزش باد و گرد و خاک رخ می دهد. در این زمان دمای هوا هم در نیمه غربی کشور به طور نسبی افزایش می یابد.

وی درباره وضعیت جوی تهران هم اظهارکرد: فردا و پس فردا ( ۵ و ۶ شهریورماه) آسمان پایتخت صاف و گاهی همراه با وزش باد پیشبینی می شود. بیشینه و کمینه دمای هوای تهران فردا ۳۶ و ۲۵ درجه سانتیگراد و پس فردا ۳۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا ( ۴ و ۵ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۸ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استانهای کشور هستند.
1400/06/06
09:28:32
5.0 / 5
953
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد