تداوم کاهش دما در استان تهران تا فردا

تداوم کاهش دما در استان تهران تا فردا

به گزارش آبیاری تداوم روند کاهش نسبی دما در استان تهران تا فردا (۸ شهریور) و کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در پایتخت طی امروز (۷ شهریور) پیشبینی می شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، در ساعات ظهر و عصر امروز و فردا (۷ تا ۸ شهریور) افزایش ابر در ارتفاعات و رخداد بارش پراکنده دور از انتظار نیست همینطور کاهش نسبی دما طی امروز (۷ شهریور) و افزایش نسبی دما طی سه شنبه و چهارشنبه (۹ و ۱۰ شهریور) پیشبینی می شود.

بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در بامداد امروز (۷ شهریور ماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.

حاکمیت جو نسبتا آرام طی روز سبب محدود شدن آلاینده ها می شود، همینطور حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» سبب افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق بخصوص در ساعات بعدازظهر و به تبع آن برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا خواهد شد. تداوم این شرایط جوی تا شامگاه همراه با افزایش ترافیک سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد می شود.

با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد فردا (۸ شهریور ماه) تا حدودی پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، با این وجود با افزایش ترافیک صبحگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت. کاهش تندی باد طی روز تاحدودی از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود علاوه بر این تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق بخصوص در ساعات بعدازظهر می شود.

با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت فردا (۸ شهریور ماه) هم زمان با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس کیفیت هوا در مناطق پرتردد برقرار خواهد شد، هرچند افزایش تندی باد در ساعات پایانی تاحدودی سبب کاهش غلظت ذرات معلق و درنتیجه بهبود کیفیت هوا خواهد شد.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۳ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/06/07
23:24:13
5.0 / 5
979
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد