آسمان غالب مناطق صاف است

آسمان غالب مناطق صاف است

به گزارش آبیاری مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که بر طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، اظهار داشت: از امروز تا اوایل روز شنبه در ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و جنوب فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی،  وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی می شود.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه بر طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، اظهار نمود: تنها در استانهای اردبیل، ارتفاعات گیلان، مازندران، البرز و تهران رشد ابر و بارش پراکنده و خفیف باران رخ می دهد.
وی ادامه داد: همین طور از امروز تا اوایل روز شنبه در ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان و جنوب فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی، وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی می شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: از بعدازظهر روز جمعه (۱۲ شهریورماه) تا آخر وقت روز شنبه (۱۳ شهریورماه) به جهت عبور امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور و نیز شمالی شدن جریانات در سواحل دریای خزر در استانهای واقع در سواحل دریای خزر، اردبیل و شمال استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز و به تدریج از اواخر وقت روز جمعه در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و کاهش محسوس دما بین ۱۰ تا ۱۵ درجه خصوصاً در سواحل دریای خزر پیش بینی می شود.
وی با اعلان اینکه شدت بارش طی این مدت در استانهای گیلان، مازندران، گلستان و شرق اردبیل خواهد بود، اظهار داشت: همین طور در طول این مدت نیز دریای خزر مواج و طوفانی است.
ضیائیان با اعلان اینکه روز یکشنبه و دوشنبه (۱۴ و ۱۵ شهریورماه) در بیشتر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف پیش بینی می شود، تصریح کرد: در طول این مدت تنها در بعضی مناطق استانهای گیلان، غرب مازندران و اردبیل در بعضی ساعات رشد ابر، همراه با بارش پراکنده و خفیف خواهد بود.
بگفته ضیائیان، از بعدازظهر روز پنجشنبه تا اواخر روز جمعه سرعت وزش باد در شمال غرب و غرب افزایش می یابد که در بعضی مناطق با احتمال خیزش گرد و خاک همراه خواهد بود. از روز شنبه تا اواخر هفته آتی در نوار شرقی کشور وزش باد شدید خواهد بود و در استانهای خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا دور از انتظار نیست.
ضیائیان در ادامه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۲ شهریور) صاف در پس از ظهر نیمه ابری و وزش باد گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و در روز شنبه (۱۳ شهریور) صاف تا قسمتی ابری و وزش باد گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
منبع:

1400/06/12
14:10:39
5.0 / 5
861
تگها: كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد