خط ریلی برای حمل محصولات کشاورزی جنوب کرمان پیگیری می شود

خط ریلی برای حمل محصولات کشاورزی جنوب کرمان پیگیری می شود

به گزارش آبیاری استاندار کرمان از پیگیری راه اندازی خط ریلی برای حمل محصولات کشاورزی منطقه جنوب کرمان در نزدیک ترین نقطه به این منطقه اطلاع داد.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی زینی وند عصر پنجشنبه در جمع بندی سفر یک روزه خود به جنوب کرمان به طرح ایجاد ایستگاه خط ریلی برای حمل محصولات کشاورزی جنوب کرمان اشاره نمود و اظهار داشت: بخشی از تولید سالانه چهار ونیم میلیون تنی محصولات کشاورزی باید از راه سیستم ریلی حمل و نقل شود.
وی اضافه کرد: حمل و نقل کالاهای کشاورزی از راه ریل سبب کاهش ترافیک جاده ای، حمل و نقل مطمئن و کاهش قیمت حمل می شود.
زینی وند حمل هوایی محصولات کشاورزی را به صرفه ندانست و اظهار داشت: حمل هوایی در شرایط سفارش خاص محصولات کشاورزی توجیه دارد که نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی پیگیر این مورد است.
استاندار کرمان بیان نمود: کاشت محصولات کشاورزی باید هدفمند شود تا شاهد رونق بخش کشاورزی باشیم.
وی اضافه کرد: کاشت محصولات کشاورزی باید بر مبنای نیاز بازار برنامه ریزی و صورت گیرد.
زینی وند با اشاره به اینکه کشاورزی سنتی باید به سمت کشاورزی صنعتی سوق پیدا کند، بر ترویج کشت گلخانه ای و استفاده از سیستم های آبیاری نوین تصریح کرد.
وی عنوان کرد: کشاورزان بر مبنای ذائقه بازار محصولات خویش را تولید کنند تا گرفتار مشکل در زمینه بازار فروش نداشته باشند.
استاندار کرمان تفاهمنامه بین سازمان تعاون روستایی کشور، استانداری کرمان و سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان را فرصت طلایی برای کشاورزی منطقه جنوب کرمان برشمرد.
وی تفاهمنامه کشاورزی منطقه جنوب کرمان را مطالبه رسانه و گفتمان واحد اعلام نمود و بر پیگیری نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی برای اجرای هر چه زودتر این طرح تصریح کرد.
زینی وند اجرای طرح مرغ گوشتی، راه اندازی گلخانه تولید نهال و ایجاد سردخانه با ظرفیت سه هزار و ۵۰۰ تنی توسط کشت و صنعت را نتیجه سود حاصل از مجموعه کشت و صنعت این منطقه برشمرد و اظهار داشت: هزینه شدن سود کشت و صنعت در منطقه اتفاق خوب و بزرگی است.
وی افزود: سود مجموعه کشت و صنعت باید در بخش مسئولیت اجتماعی، کشاورزی مدرن و بخش کشاورزی هزینه شود.
استاندار کرمان کشت وصنعت جیرفت را پایلوتی برای کشاورزی مدرن برشمرد و اظهار داشت: تعاون روستایی با تمام توان در این حوزه گام برداشته و مجموعه استانداری هم با تمام توان در این بخش تلاش می کند.
وی به طرح مرغداری گوشتی یک میلیون قطعه ای کشت و صنعت جیرفت اشاره نمود و اظهار داشت: این واحد تولید مرغ به سرعت باید صورت گیرد تا شاهد تأمین مرغ منطقه باشیم.
زینی وند اضافه کرد: این واحد می تواند بعنوان پایلوت تولید مرغ برای کشور افغانستان، استان سیستان و بلوچستان و بخشی از استان هرمزگان شود.
وی حضور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی را در کمیسیون کشاورزی فرصتی برای کشاورزی منطقه دانست و خواهان پیگیری حضور وزیر جهاد کشاورزی و دیگر مسؤلان کشاورزی به منطقه شد.
استاندار کرمان به همراه رئیس سازمان تعاون روستایی کشور عصر امروز در مسافرت به جیرفت چند طرح کشاورزی افتتاح کردند.

1400/06/12
17:22:16
5.0 / 5
929
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد