اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت اعلام كرد

خطر انقراض در کمین 28 درصد از 138 هزار گونه مطالعه شده

خطر انقراض در کمین 28 درصد از 138 هزار گونه مطالعه شده

به گزارش آبیاری بررسیها نشان می دهد: 28 درصد از 138 هزار گونه ارزیابی شده در جهان با خطر انقراض روبرو هستند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، بررسی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) حاکی از آنست که حدود ۲۸ درصد از ۱۳۸ هزار گونه ارزیابی شده با خطر ناپدید شدن همیشگی در طبیعت مواجهند برای اینکه تاثیر مخرب کارهای انسان بر جهان طبیعت، عمیق تر می شود.
این اتحادیه روز گذشته (شنبه) اعلام نمود: کنفرانس جهانی هدف دارد تا از گونه های جانوری رو به کاهش حفاظت کند.
در کنگره اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت که در شهر مارسی فرانسه درحال برگزاری است این مساله عنوان شد که تخریب زیستگاه، بهره برداری بیش از اندازه و تجارت غیرقانونی طی چند دهه جمعیت جهانی حیات وحش را تحت تاثیر قرار داده و تغییرات آب و هوایی نیز بعنوان یک تهدید مستقیم شدت گرفته است.
در تازه ترین بروز رسانی لیست قرمز گونه های در معرض خطر این اتحادیه، اژدهای کومودو در خطر انقراض قرار گرفته که دلیل آن افزایش آب سطح دریا و افزایش دما در زیستگاه این جانور در اندونزی است. دو گونه گیاهی آبنوس و درخت "رُزوود" نیز به سبب قطع درختان در معرض تهدید قرار دارند و در بین درختانی قرار گرفتند که امسال نخستین بار نام آنها در این لیست قرار گرفته است.
به گزارش آبیاری به نقل از هندوستان تایمز، همین طور اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت، نسبت به دو گونه از کوسه ها و پرتو ماهی ها هشدار داد. هم اکنون ۳۷ درصد از کوسه ها و پرتوماهی ها با خطر انقراض روبرو هستند و این رقم در دوزیستان، پستانداران و پرندگان به ترتیب ۳۳، ۲۶ و ۱۲ درصد است.
منبع:

1400/06/14
21:51:09
5.0 / 5
798
تگها: آب , درخت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد