حذف گوشت از منوی غذاها در بعضی از دانشگاه های آلمان

حذف گوشت از منوی غذاها در بعضی از دانشگاه های آلمان

به گزارش آبیاری دانشجویان شهر برلین در آلمان به منظور مبارزه با تغییرات آب و هوایی در جهان، گوشت را بعنوان وعده غذایی از منوی غذای دانشگاه های این شهر حذف می کنند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، دانشجویان و مسؤلان دانشگاه های شهر برلین با هدف کوشش برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی جهان، گوشت را حدودا از منوهای غداخوری دانشگاه ها حذف کرده اند و به جای آن سبزیجات و حبوبات بیشتری مصرف می کنند.
سویا و کوفته گیاهی همچون وعده های غذایی هستند که اکتبر ۲۰۲۱ مصادف با ترم جدید تحصیلی در دانشگاه های برلین، معرفی می گردند.

۳۴ غذاخوری دانشجویی که پذیرای دانشجویان ۲۰ دانشگاه در برلین هستند و توسط گروه پشتیبانی دانشجویی Studierendenwerk اداره می گردند، منوی خویش را تغییر داده اند به صورتی که ۶۸ درصد وگان (گیاهی) شده و ۲۸ درصد هم غذاهای حاوی سبزیجات عرضه می دهند و تنها چهار درصد گوشت یا ماهی را شامل می شوند.
منو غذاخوری دانشگاه ها هر ترم با ورود نسل جدید دانشجویان جوان تغییر می کنند تا آنها با تحولات اجتماعی و اکولوژیکی آشنا گردند.
در حال حاضر ۵۱۰ وعده غذایی در منوی غذاخوری ها موجود است که ۳۴۱ مورد آنها غذاهای گیاهی هستند.(۲۸۸ مورد از این غذاها هم فاقد گلوتن هستند.)
سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) خاطر نشان می کند که حدود ۶۵ درصد از انتشار گاز های گلخانه ای را میتوان به مزارع دامداری در چارچوب تولید گوشت گاو و لبنیات مرتبط دانست.
در همین حال، این تنها انتشار گازهای گلخانه ای نیست که برای کره زمین مشکل ساز است چونکه دامداری سه چهارم زمینهای کشاورزی را هم در بر گرفته است و همینطور سبب آلوده شدن آب ها، تخریب جنگلها و بخصوص جنگل های بارانی آمازون می شود.
به گزارش آبیاری به نقل از دویچه وله، همینطور دانشگاه هومبولت در برلین می خواهد تا سال ۲۰۳۰ به منظور حفظ محیط زیست و پیشگیری از تغییرات آب و هوایی و انتشار گازهای گلخانه ای، دانشگاهی دوستدار زیست محیط را طراحی کند.1400/06/15
11:02:33
5.0 / 5
854
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد