بارش در 10 استان

بارش در 10 استان

آبیاری: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وقوع بارش های پراکنده در بعضی استانهای کشور، از کاهش دما در بخش هایی از شمال و شرق کشور تا آخر هفته و وزش باد شدید در بعضی نقاط آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: امروز (۱۶ شهریور) به تدریج با نفوذ جریانات مرطوب شمالی به سواحل دریای خزر در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان همین طور در شمال و شرق آذربایجان شرقی، ارتفاعات شمال زنجان و قزوین و در اواخر وقت در خراسان شمالی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید انتظار می رود. در ساعات بعدازظهر نیز در ارتفاعات جنوب فارس و غرب هرمزگان افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد که این شرایط جوی تا فردا (۱۷ شهریور) ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: طی این دو روز شدت بارش در گیلان و شرق اردبیل خواهد بود و ضمن مواج بودن دریای خزر، کاهش دمای ۳ تا ۵ درجه ای در سواحل شمالی دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، پنجشنبه (۱۸ شهریور) بارش در ارتفاعات شمال زنجان، گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی می شود و روز جمعه (۱۹ شهریور) تنها در مازندران و گلستان بارش پراکنده و خفیف رخ می دهد. طی این دو روز در شمال شرق و شرق کشور نیز کاهش نسبی دما و وزش باد شدید انتظار می رود.

ضیاییان با اعلان اینکه شنبه و یکشنبه (۲۰ و ۲۱ شهریور) در غالب مناطق کشور آسمان صاف و آرام خواهد بود، اشاره کرد: افزایش نسبی دما طی این مدت در سواحل دریای خزر رخ خواهد داد.

وی همین طور اظهار داشت: از امروز تا پنجشنبه (۱۶ تا ۱۸ شهریور) در نوار شرقی کشور وزش باد شدید پدیده حاکم است که در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان در بعضی ساعات همراه با خیزش گرد و خاک است همین طور طی امروز و فردا (۱۶ و ۱۷ شهریور) در جنوب سمنان، جنوب تهران، البرز و قم وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۷ شهریور) صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و پنجشنبه (۱۸ شهریور) نیز صاف و در اواسط روز همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۶ و ۱۷ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۸ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۱۹ و ۱۷ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استانهای کشور هستند.

منبع:

1400/06/17
12:39:39
5.0 / 5
885
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد