پیشبینی آسمان صاف برای استان تهران

پیشبینی آسمان صاف برای استان تهران

آسمان صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد برای استان تهران و تداوم آلودگی هوای پایتخت طی امروز (۲۰ شهریورماه) پیشبینی می شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا آسمان استان تهران طی چهار روز آینده، صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و در ارتفاعات گاهی با افزایش ابر پیشبینی می شود. طی امروز(۲۰ شهریورماه) به علت پایداری و سکون جو، در بعضی ساعات افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در نواحی پرتردد مورد انتظار است اما فردا (۲۱ شهریورماه) با وزش باد متوسط، انباشت آلاینده ها متوقف می شود و در بخش های غربی و جنوبی استان رخداد وزش باد نسبتا شدید با احتمال خیزش موقت گردوخاک دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از امروز تا سه شنبه (۲۰ تا ۲۳ شهریورماه) روند تدریجی افزایش نسبی دما پیشبینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران هم از آن حکایت می کند که در صبحگاه امروز (۲۰ شهریورماه) در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.

حاکمیت جو نسبتاً آرام و پایدار در خلال روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود همینطور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر می شود.

تداوم پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه (۲۰ شهریورماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز یکشنبه (۲۱ شهریورماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. افزایش تدریجی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

با تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی یکشنبه (۲۱ شهریورماه) برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود، هرچند با افزایش ترافیک شامگاهی احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و در نتیجه کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد وجود خواهد داشت.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۵ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/06/20
21:00:19
5.0 / 5
835
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد