ساداتی نژاد:

عرضه برنج خارجی در صورت نیاز بازار تداوم می یابد

عرضه برنج خارجی در صورت نیاز بازار تداوم می یابد

آبیاری: وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در صورت نیاز، عرضه برنج خارجی از جانب شرکت بازرگانی دولتی برای مدیریت بازار ادامه خواهد داشت.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «سیدجواد ساداتی نژاد» در نشست مشترک با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباب موضوع تنظیم بازار کالاهای اساسی، اضافه کرد: در این جلسه گزارشی از نحوه تامین و تنظیم بازار کالاهای اساسی به نمایندگان ارائه و دغدغه نمایندگان درباب بازار کالاهای اساسی شنیده شد.
تاثیر اعتماد به تشکل ها و کاهش قیمت مرغ
وزیر جهاد کشاورزی با اعلان اینکه تمام تلاش وزارتخانه متبوع مدیریت بازار با کمک انجمن ها و تشکل های بخش کشاورزی است، اظهارداشت: جلسه ای هم با تشکل های بخش کشاورزی در همین راستا انجام شد که این جلسات را استمرار خواهیم داد؛ اعتقاد داریم ظرفیت و قدرت تشکل ها باید در تنظیم بازار به کار گرفته شود.
وی اشاره کرد: طی یک هفته گذشته، اثر اعتماد به تشکل های بخش کشاورزی خصوصاً در بحث تعدیل قیمت مرغ را می توان ملاحظه کرد.
ساداتی نژاد اظهار داشت: در بحث برنج نیز که یکی دیگر از کالاهای اساسی مهم برای مردم است و یکی از اصلی ترین دغدغه های امروز نمایندگان نیز بود، در صورت نیاز همچنان عرضه برنج خارجی از طرف شرکت تجاری دولتی را استمرار خواهیم داد تا قیمت برنج در بازار کنترل شود.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: البته به سبب خشکسالی ها در تولید برنج ایرانی ۱۸ درصد کاهش تولید را شاهد خواهیم بود. قیمت برنج به سبب وضعیت عرضه و تقاضا افزایش داشته است، اما قیمت برنج خارجی را در بازار کنترل خواهیم کرد.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، بتازگی دولت برای پشتیبانی از مصرف کنندگان و تعدیل قیمت برنج در بازار به سبب ممنوعیت فصلی واردات، به عرضه ۱۰۰ هزار تن برنج از ذخیره احتیاطی شرکت تجاری دولتی ایران اقدام نمود.


منبع:

1400/06/22
11:09:13
5.0 / 5
998
تگها: شركت , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد