وزیر جهاد كشاورزی:

لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون کشاورزی نیاز دارد

لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون کشاورزی نیاز دارد

به گزارش آبیاری وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی، اظهار نمود: متاسفانه قانون آبخیزداری در کشور وجود ندارد و لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» نیاز دارد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، سید جواد ساداتی نژاد در پنجمین جشنواره ملی روز جنگلبان ضمن تقدیر از جنگلبانان و شهدای جنگلبان، اظهار داشت: منابع طبیعی جزو میراث های ماندگار و بین نسلی هر جامعه ای است. حفظ آب، خاک، جنگل و مرتع وظیفه بسیار بزرگی بر وزارت جهاد کشاورزی است و ما در مقابل مردم و برای نسل آینده باید حافظ این منابع طبیعی باشیم.
ایشان در ادامه خاظرنشان کرد: متاسفانه عرصه های منابع طبیعی کشور گرفتار تخریب زیادی شده اند. یک نگاه به عرصه های مرتعی و جنگل، نوع بهره برداری از منابع آب زیرزمینی، بروز سیلاب های مخرب در نقاط مختلف کشور و وقوع حریق در عرصه های طبیعی همه نشان داده است که تغییر اقلیم قصد سنگینی برای خسارت زدن به منابع طبیعی کره زمین دارد و ما باید از این میراث بین نسلی حفاظت نماییم.
ساداتی نژاد اظهار نمود: تلاش ما در وزارت جهاد کشاورزی پشتیبانی از منابع طبیعی است ازاین رو تمام تلاش خویش را برای تجهیز و هوشمندسازی در حوزه حریق، رصد منابع طبیعی و پیشگیری از زمین خواری به کار خواهیم برد تا بتوانیم از سازمان جنگلها حمایت نماییم. متاسفانه سازمان جنگلها ردیف درآمد اختصاصی ندارد که امدیوارم با اهتمام ویژه ای به این مورد رسیدگی و سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی ضمن بیان این که قانون آبخیزداری در کشور وجود ندارد، خاطرنشان کرد: لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» نیاز دارد و امیدواریم با تصویب هرچه سریع تر قانون آبخیزداری در کشور، دست سازمان جنگلها برای حفاظت از عرصه ها باز شود.
ساداتی نژاد همینطور اظهار داشت: بطور قطع از نگاه و دانش بومی برای تولید ثروت در مراتع بهره خواهیم گرفت و تلاش خواهیم کرد با مشارکت مردم در عرصه منابع طبیعی کار را پیش ببریم و در جهت احیا، حفاظت و تقویت منابع طبیعی و عرصه های جنگلی و مرتعی گام برداریم.
منبع:

1400/06/24
14:36:47
5.0 / 5
930
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد