خیزش گرد و خاک در شرق کشور

خیزش گرد و خاک در شرق کشور

به گزارش آبیاری مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به پیشبینی آسمانی صاف برای غالب مناطق کشور، از بارش پراکنده در چهار استان کشور و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در شرق کشور طی پنج روز آینده اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به این که بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی، طی پنج روز آینده در استانهای گلستان، مازندران و روزهای جمعه و شنبه (۲۶ و ۲۷ شهریور) در استانهای گیلان و اردبیل بخصوص در ساعات پس از ظهر افزایش ابر گاهی بارش پراکنده رخ می دهد، اظهار نمود: طی این مدت در سایر مناطق کشور آسمان صاف و جوی پایدار پیشبینی می شود.

وی افزود: سرعت وزش باد در بعضی ساعات در نوار شرقی کشور افزایش می یابد و در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان در منطقه زابل خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود.

به گفته ضیاییان، پس از ظهر جمعه و روز شنبه (۲۶ و ۲۷ شهریور) در غرب سواحل دریای خزر در استانهای گیلان و غرب مازندران ابرناکی و بارش پراکنده رخ می دهد همینطور جمعه (۲۶ شهریور) در استانهای ایلام و خوزستان سرعت وزش باد افزایش می یابد.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۵ شهریور) صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۲۶ شهریور) هم صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۴ درجه سانتیگراد گرم ترین و رشت با بیشینه دمای ۲۸ درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استانهای کشور هستند.

منبع:

1400/06/24
20:49:25
5.0 / 5
955
تگها: كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد