وزش باد شدید در بخش هایی از تهران

وزش باد شدید در بخش هایی از تهران

وزش باد شدید در بخش های غربی و جنوبی استان تهران و تجمع آلاینده ها در هوای پایتخت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق طی امروز (۳۱ شهریورماه) پیشبینی می شود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، پیشبینی های صورت گرفته مبین آن است که آسمان استان تهران طی چهار روز آینده صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد پیشبینی می شود و در ساعات بعدازظهر امروز و فردا (۳۱ شهریور و اول مهرماه) در بخش های غربی و جنوبی استان گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک وجود دارد.

بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد روز امروز (۳۱ شهریورماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از پایداری جوی همراه با عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

در طی روز با حاکمیت جو نسبتاً آرام پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد. کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه (۳۱ شهریورماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد و برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

صبح فردا (۱ مهرماه) با وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود.

با تداوم این شرایط تا شامگاه پنجشنبه (۱ مهرماه) از غلظت ذرات معلق کم می شود و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۹۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت محدوده قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۹۳ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/06/31
16:27:54
5.0 / 5
1055
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد