کاهش دمای 6 تا 12 درجه ای تا اواسط هفته در بعضی نقاط کشور

کاهش دمای 6 تا 12 درجه ای تا اواسط هفته در بعضی نقاط کشور

به گزارش آبیاری مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، اظهار داشت: شنبه و یکشنبه (3 و 4 مهر) در اردبیل، و استانهای ساحلی دریای خزر کاهش دما بین 6 تا 10 درجه و دوشنبه و سه شنبه ( 5 و 6 مهر) در شمال شرق کشور کاهش دما حدود 9 تا 12 درجه رخ خواهد داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، برمبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی، جمعه و شنبه در بعضی نقاط شمال استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان. مازندران، گلستان، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر، بارش باران، رگبار و رعد و برق و افزایش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: همین شرایط روز یکشنبه(۴مهر) در گیلان، مازندران و گلستان و روز دوشنبه (۵مهر) در شرق اردبیل، گیلان و مازندران رخ خواهد داد. سه شنبه(۶مهر) در بعضی نقاط شمال غرب و سواحل دریای خزر افزایش ابر، بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.
ضابطیان اشاره کرد: امروز (۲مهر) در شمال غرب و روز یکشنبه ۳ مهر در شمال شرق، جنوب غرب و بخش هایی از مرکز کشور و دوشنبه در نوار شرقی کشور در بعضی ساعات سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت که خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.
به گفته ی ایشان، شنبه و یکشنبه (۳ و ۴ مهر) در اردبیل و استانهای ساحلی دریای خزر کاهش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه و دوشنبه و سه شنبه ( ۵ و ۶ مهر) در شمال شرق کشور کاهش دما حدود ۹ تا ۱۲ درجه رخ خواهد داد.
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، افزود: از پس از ظهر امروز تا یکشنبه دریای خزر و از اواخر وقت شنبه تا دوشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.
وی درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده، اظهار نمود: آسمان استان تهران فردا (۳ مهرماه) صاف گاهی همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۴ و ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود. همین طور آسمان پایتخت در روز یکشنبه (۴ مهرماه) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید در بعدازظهر پیش بینی می شود و دمای هوا در بیشترین و کم ترین زمان به ۳۳ و ۲۰ درجه سانتیگراد می رسد.
منبع:

1400/07/02
12:26:01
5.0 / 5
785
تگها: كیفیت , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد