وزیر جهاد كشاورزی:

توسعه کشت گلخانه ای از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در ایلام است

توسعه کشت گلخانه ای از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در ایلام است

وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم توجه ویژه به کشت محصولات گلخانه ای کشاورزی در ایلام اصرار کرد و اظهار داشت: ایلام به نسبت سایر استانها در این عرصه توفیق چندانی نداشته است.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدجواد ساداتی نیا روز جمعه در حاشیه سفر رییس جمهوری به استان ایلام در جمع خبرنگاران گفت: ایلام در زمره استانهای دارای مشکلات کشاورزی قرار دارد که با برنامه های در دست اجرا قسمتی از مشکلات استان در این عرصه مرتفع خواهد شد.
وی اضافه کرد: یکی از نقصها مهم حوزه کشاورزی استان ایلام در زیربخش راه اندازی و توسعه گلخانه هاست که دراین زمینه استان ایلام در مقایسه با کشور بسیار عقب است.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: سطح گلخانه ها در استان ۳۰ هکتار است که این مقدار بسیار ناچیز و اندک بشمار می رود که برای توسعه گلخانه های استان باید تامین اعتبار صورت گیرد.
ساداتی نژاد در مورد سامانه گرمسیری و طرح ۵۵۰ هزار هکتاری سد کرخه هم توضیح داد: ۹ هزار هکتار طرح سد کرخه طی فاز دوم در استان ایلام در دست اجراست و همین طور ۹ ایستگاه پمپاژ تامین آب از مصوبات امروز سفر خواهد بود.
وی افزود: سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ در بعضی شهرستان ها چون هلیلان و ملکشاهی راه اندازی ایستگاه های پمپاژ آب آغاز می شود که تامین آب کشاورزی در رونق اقتصاد خانوارهای منطقه حائز اهمیت می باشد.
ساداتی نژاد افزود: عشایر استان ایلام باید از مرز مهران برای صادرات دام منتفع شوند و دامداران بتوانند دام های مازاد خودرا بوسیله مرز مهران به بازارهای عراق صادر کنند.
وزیر جهاد کشاورزی روز گذشته نیز با سفر به شهرستان های چرداول و هلیلان از زیرساخت های این شهرستان ها دیدن کرد.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری بامداد روز جمعه در چهارمین سفر استانی خود بوسیله فرودگاه شهدای ایلام وارد این استان شد و مورد استقبال رسمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار، نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان اجرائی و انتظامی استان قرار گرفت.
رییس جمهوری در این سفر از سامانه گرمسیری و طرح های کشاورزی بازدید به عمل می آورد.
دیدار با مردم و نخبگان، حضور در جلسه شورای اداری و نشست خبری با اصحاب رسانه از دیگر برنامه های رئیس جمهوری در استان ایلام است.
وزرای کابینه نیز از روز گذشته به تدریج به استان ایلام آمده اند.
رییس جمهوری قبل از این به استانهای خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی سفر کرده است.


1400/07/03
09:54:55
5.0 / 5
1038
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد