مدیرعامل سازمان مركزی تعاون روستایی:

بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تن خرمای استعمران خریداری شد

بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تن خرمای استعمران خریداری شد

آبیاری: مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به ادامه روند موفق خرید تضمینی خرمای استعمران و استقبال نخل داران، اظهار داشت: تا حالا در مجموع سه میلیون و 578 هزار و 898 کیلوگرم خرمای استعمران از نخل داران خوزستانی خریداری شده که 33.06 درصد آن درجه یک است.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، «اسماعیل قادری فر» با اشاره به ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی درباب خرید خرمای استعمران اضافه کرد: خرید خرما با رعایت دقیق ابلاغیه وزیر و دستورالعمل فنی و اجرائی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، در امتداد پشتیبانی از نخل داران خوزستانی و وظایف حمایتی این سازمان تا ۳۰ مهرماه سال جاری و با رعایت دقیق استانداردهای خرید و نگهداری این محصول ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن اشاره به ادامه روند خرید خرمای استعمران در خوزستان تا یکم مهر ماه ۱۴۰۰ اظهار داشت: در مجموع سه میلیون و ۵۷۸ هزار و ۸۹۸ کیلوگرم خرمای خریداری شده در هفت مرکز خرید از نخل داران خوزستانی ۳۳.۰۶ درصد خرمای درجه یک، ۵۶.۵۱ درصد خرمای درجه ۲ و ۱۰.۴۳ درصد خرمای درجه سه بوده است.
قادری فر بیان داشت: این میزان خرما با ارزش ریالی ۲۸۹ میلیارد و ۴۰۲ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۴۰۰ ریال از ۶۰۵ بهره بردار و نخل دار خوزستانی خریداری شده است.
وی با اشاره به اینکه تعداد محموله های وارد شده به مراکز خرید در استان خوزستان تا پنجشنبه شب ۷۵۲ محموله بوده است، افزود: از این مقدار خرید یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۱۰۶ کیلوگرم خرمای درجه یک، ۲ میلیون و ۲۲ هزار و ۴۹۷ کیلوگرم خرمای درجه ۲ و ۳۷۳ هزار و ۲۹۲ کیلوگرم خرمای درجه سه بوده است.
برپایه این گزارش، روند خرید تضمینی خرمای استعمران در استان خوزستان که با استقبال بی سابقه نخل داران مواجه گردید تا ۳۰ مهر ماه سال جاری همچنان با جدیت ادامه خواهد داشت و سازمان مرکزی تعاون روستایی همه پتانسیل ها و ظرفیت های خودرا برای انجام این عملیات بزرگ و موفق برای پشتیبانی از نخل داران خوزستانی به کار خواهد بست.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، خرید تضمینی خرمای استعمران تولیدی سال جاری از ۲۲ شهریورماه امسال در هفت مرکز خرید در خوزستان آغاز شد.
براساس ابلاغیه مرتبط مقرر شد، هر کیلوگرم خرمای استعمران تولید سال جاری درجه یک ۹۲هزار ریال، درجه ۲ به ۷۸هزار و ۲۰۰ ریال و درجه سه ۶۰ هزار ریال فقط از نخل کاران استان خوزستان خریداری شود.
در راستای سیاست های حمایتی دولت، اجرای برنامه خرید تضمینی محصولات کشاورزی و جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان محصولات کشاورزی، با استناد به مصوبه شماره ۰۲۰/۱۲۴۲۳ مورخ پانزدهم شهریورماه ۱۴۰۰، شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی به سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران محول شده است.

1400/07/04
11:16:23
5.0 / 5
743
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد