تداوم طوفان شاهین درآب های ایران تا فردا

تداوم طوفان شاهین درآب های ایران تا فردا

آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به استقرار چرخند حاره ای در دریای عمان، از وقوع بارش های شدید و احتمال وزش باد شدید با سرعت بین 80 تا 100 کیلومتر بر ساعت در شهرهای ساحلی دریای عمان آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به استقرار سامانه چرخند حاره ای در دریای عمان اظهار نمود: فعالیت این سامانه سواحل جنوبی سیستان و بلوچستان را تحت تاثیر قرار داده است و انتظار می رود که ادامه فعالیت این سامانه شرق و سواحل شرق هرمزگان را نیز تحت تاثیر قرار دهد. با این وجود این سامانه وارد خلیج فارس نخواهد شد.

وی با اعلان اینکه از عمق نفوذ این سامانه به درون سواحل کاسته شده است، اشاره کرد: با این وجود این سامانه حاره ای شهرهای ساحلی دریای عمان را در بر خواهد گرفت و وقوع بارش های شدید در سواحل و وزش باد شدید با سرعت بین ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در شهرهای ساحلی پیش بینی می شود

ضیاییان با اشاره به افزایش ارتفاع موج در دریای عمان اظهارکرد: افزایش ارتفاع موج در بعضی سواحل تا چهار متر و در مرکز طوفان یعنی مرکز دریای عمان تا شش متر انتظار می رود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اوج فعالیت این سامانه امروز (۱۰ مهر) است و تا فردا (۱۱ مهر) نیز ادامه خواهد یافت. این سامانه از اواخر فردا (۱۱ مهر) به سمت کشورهای حاشیه جنوبی دریای عمان و خلیج فارس تغییر مسیر می دهد و می توان اظهار داشت که روز دوشنبه (۱۲ مهر) بطور کامل از سواحل ما عبور می کند.

ضیاییان در آخر نسبت به وقوع سیل و طغیان رودخانه های فصلی، وزش باد خیلی شدید، آبگرفتگی گسترده در معابر و لغزندگی و کاهش دید در جاده ها همین طور شکستن درختان و تخریب سازه های سست هشدار داد و اظهار داشت: در چنین شرایطی ممانعت از تردد و توقف در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها، آمادگی فرمانداری ها و دستگاه های امدادرسان، پرهیز از توقف، تردد و چرای دام در کنار رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد در جاده ها، بازگشایی دهانه پل ها و آبروها، استواری بخشی به سازه های موقتی و ضعیف همچون گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی سفارش می شود.

منبع:

1400/07/11
10:20:05
5.0 / 5
968
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد