معاون ترویج و انتقال یافته های پیش بینی كرد:

امکان پرورش ۳۵۰ هزار تن میگو و ماهی در آب های ساحلی کشور

امکان پرورش ۳۵۰ هزار تن میگو و ماهی در آب های ساحلی کشور

به گزارش آبیاری معاون ترویج و انتقال یافته های علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور اظهار داشت: ظرفیت پرورش حدود 150 هزار تن میگو و 200 هزار تن ماهی در سواحل شمال و جنوب کشور وجود دارد.


به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، «همایون حسین زاده صحافی» اضافه کرد: تولید آبزی پروری در کشور بیش از ۵۲۰ هزار تن است که نزدیک به ۱۰ درصد آن به حوزه آب های ساحلی اختصاص دارد.
معاون ترویج و انتقال یافته های علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور اظهارداشت: حالا حدود ۴۷ هزار تن میگو در کرانه های ساحلی جنوب و شمال کشور پرورش داده می شود.
وی با اشاره به آمار سازمان خواربار جهانی (فائو) اظهار داشت: این آمار نشان میدهد از مجموع ۱۱۴ میلیون تن آبزی پروری در جهان، بخش قابل توجهی از آن به میزان حدود ۳۱ میلیون تن به آبزی پروری در آب های ساحلی و آب های دریایی اختصاص دارد.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت های زیادی برای آبزی پروری در آب های دریایی و همین طور در سواحل شمال و جنوب کشور وجود دارد، اظهار داشت: هم اکنون قسمتی از پرورش ماهی در قفس در کشور با بهره گیری از منابع آب دریایی صورت می گیرد و زمینه توسعه دانش محور این فعالیت در خیلی از مناطق ساحلی وجود دارد.
معاون موسسه تحقیقات علوم شیلاتی، میزان تولید سالانه مروارید پرورشی در دنیا را ۲۶ هزار تن اعلام و افزود: کشورهای چین، ژاپن و استرالیا از پیشگامان پرورش صدف مرواریدساز در آب های دریایی هستند و این در حالیست که در این عرصه نیز در سواحل جنوب کشور، جای فعالیت و توسعه وجود دارد.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، طبق آمارها سطح زیر کشت میگو در کشور امسال نسبت به سال ۹۹ حدود ۱۲ درصد رشد داشته است.
در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰حدود ۵۲ میلیون دلار صادرات انواع آبزیان را به کشورهای مختلف داشته ایم.منبع:

1400/07/15
20:33:13
5.0 / 5
823
تگها: آب , كشاورزی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد