وزیر جهاد كشاورزی:

سنددار کردن اراضی کشاورزی روستایی در دستور کار است

سنددار کردن اراضی کشاورزی روستایی در دستور کار است

آبیاری: ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: با توجه به این که بیشتر زمینهای کشاورزی روستایی فاقد سند مالکیت هستند، سند دار کردن آنها از برنامه های مهم و جدی وزارت جهادکشاورزی است.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید جواد ساداتی نژاد شامگاه جمعه در نشست با نمایندگان اقشار مختلف شهرستان دشتستان با ابلاغ سلام رئییس جمهوری به مردم این شهرستان اضافه کرد: این منطقه بعنوان قطب کشاورزی و تولید خرما و محور توسعه استان بوشهر است و باتوجه به جایگاه سومی کشور در جهان در حوزه تولید خرما، این محصول کشاورزی بعنوان یک ظرفیت و منبع ارزآور مورد تاکید وزارت جهاددکشاورزی قرار دارد.
وی بیان کرد: برای بهبود اقتصاد خرما باید کار ویژه ای در حوزه نخیلات با محوریت شهرستان دشتستان صورت گیرد که باتوجه به تعیین ردیف اعتباری ویژه نخیلات در بودجه ۱۴۰۰، برای نخستین بار در کشور، طرح اصلاح نخیلات در دشتستان با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان اجرا می شود.
ساداتی نژاد با تاکید بر نقش و اهمیت صنایع تبدیلی خرما اظهار داشت: بانک کشاورزی تسهیلات بدون سقف در اختیار سرمایه گذاران در این عرصه قرار می دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه جمعیت ۶۰ درصدی روستاییان کشور در ابتدای انقلاب به ۲۷ درصد کم شده است، اظهار داشت: رسیدگی به جمعیت روستاییان و عشایر از اولویت های دولت سیزدهم و مورد تاکید رییس جمهوری است.
وزیر جهادکشاورزی اضافه کرد: اگر روند کاهش جمعیت روستا ادامه پیدا کند، امنیت غذایی کشور تهدید می شود به همین دلیل، احیا جهاد سازندگی در دستور کار دولت قرار گرفته است.
وزیر جهادکشاورزی افزود: برای پشتیبانی از عشایر و جلوگیری از قاچاق دام، هفته گذشته مجوز صدور دام مازاد عشایر بصورت محدود و از یک گمرک به تصویب رسیده است.
وی اظهار داشت: دامداران می توانند بوسیله دامدار کارت بانک کشاورزی تسهیلات تا سقف۵۰ میلیون تومان با سود ۱۲ درصد دریافت نمایند.
ساداتی نژاد افزود: در باره سند دار کردن اراضی کشاورزی نیز تلاش می شود که تا اختتام این دولت روستاییان صاحب سند مالکیت زمینهای خود شوند.
رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم بامداد روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شدند و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.
در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶ وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رییس جمهوری را همراهی می کنند.
بر طبق برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان های گناوه و دیلم سفر می کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.
وزیران مورد اشاره که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.
همچنین محمد اسلامی معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی، دکتر انسیه خزعلی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرائی رییس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رییس دفتر رییس جمهوری نیز در بازدیدها، دیدارها و جلسات سفر رییس جمهوری به استان بوشهر آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.
بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله شهید محلاتی، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر و حضور در نشست با نخبگان استان همچون برنامه هایی است که رییس جمهوری بعد از ورود به بوشهر انجام داده است.


منبع:

1400/07/17
11:27:51
5.0 / 5
971
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد