مدیركل غله و خدمات بازرگانی استان تهران خبرداد:

توزیع ۴۵ هزار تن کالای اساسی در شش ماه نخست سال جاری در استان تهران

توزیع ۴۵ هزار تن کالای اساسی در شش ماه نخست سال جاری در استان تهران

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران اظهار داشت: در شش ماه نخست سالجاری بیشتر از ۴۵ هزار تن انواع برنج وارداتی و شکر برای تأمین مصارف مردم در چارچوب تنظیم بازار توزیع شده است.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ «عباس ارشدی» با اعلان اینکه برای تنظیم بازار کالاهای اساسی در چهار مرحله سالجاری مبادرت به تخصیص و عرضه برنج و شکر شده است، اضافه کرد: از این مقدار بیشتر از ۲۱ هزار تن انواع برنج وارداتی و ۲۴ هزار تن شکر است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران گفت: در مرحله اول در فروردین ماه دو هزار و ۳۰۰ تن برنج هندی و تایلندی، هفت هزار تن شکر، در مرحله دوم در اردیبهشت ماه هفت هزار و ۱۰۳ تن شکر و ۱۰ هزار و ۱۴۳ تن برنج هندی و تایلندی و در مرحله اجرای طرح ضیافت هم هفت هزارو ۳۴۰ تن شکر توزیع شد.
ارشدی به تداوم عرضه کالاهای اساسی شکر و برنج طی ماه های خرداد، تیر و مرداد اشاره نمود و اظهار داشت: در جهت اجرای مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، یک هزارو ۴۲۰ تن شکر، یک هزار و ۷۸۷ تن برنج هندی و و دو هزار و ۲۹۴ تن برنج تایلندی و ۳۱۲ تن برنج پاکستانی از راه شبکه های توزیع در اختیار مردم قرار گرفت.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران اظهار نمود: عرضه ۷۲۰ تن برنج تایلندی، ۵۴۱ تن برنج پاکستانی و ۱۱۷۰ تن برنج هندی در شهریور و مهر برپایه مصوب ستاد تنظیم بازار تداوم یافت و در چارچوب طرح نذورات محرم و صفر هم ۱۳۸۸ تن شکر ۱۱۸۶ تن برنج هندی و ۷۴۶ تن برنج تایلندی و مقدار ۱۴۰۰ تن برنج پاکستانی در اختیار درخواست کنندگان و هیات های مذهبی قرار گرفت.
ارشدی اضافه کرد: در جهت اجرای مصوبات تنظیم بازار کالاهای اساسی تخصیص و عرضه ی کالاهای اساسی بر مبنای نیاز جامعه عرضه خواهد شد. هم اکنون با برنامه ریزی خوب در تأمین کالاهای اساسی وضعیت این کالاها و میزان ذخایر در شرایط مطلوب است.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، طی هفته های اخیر ۱۰۰ هزارتن و در دو روز گذشته ۵۰ هزار تن برنج وارداتی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران در بازار توزیع شد.
این میزان از راه شبکه های توزیع فروشگاههای زنجیره ای، تعاونی های مصرف کارگری، کارمندی، محلی و اصناف منتخب توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران و کارگروه های تنظیم بازار استان ها توزیع می شود.
حداکثر قیمت هر کیلوگرم برنج برای مصرف کننده برنج هندی ۱۸۵۰۰ تومان، تایلندی۱۲۵۰۰ تومان و پاکستانی ۲۰۵۰۰ تومان است.

1400/07/19
10:21:05
5.0 / 5
850
تگها: خدمات , شركت , فروش
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد