معاون سازمان دامپزشكی:

واردات ۳۷ قلم داروی دامپزشکی به کشور برای پشتیبانی از تولید داخل ممنوع گردید

واردات ۳۷ قلم داروی دامپزشکی به کشور برای پشتیبانی از تولید داخل ممنوع گردید

ایرنا- معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: واردات ۳۷ قلم داروی دامپزشکی به کشور، با عنایت به ظرفیت های تولید و به منظور پشتیبانی از سرمایه گذاران داخلی در این عرصه، ممنوع گردید.


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، خالد خداویردی روز شنبه در جریان بازدید از چند واحد تولید داروهای دامپزشکی سمنان به خبرنگاران اظهار داشت: حالا ۱۹۰ شرکت تولیدکننده داروهای دامپزشکی در کشور فعالیت دارند که ۴۴ شرکت تولیدکننده دارو، هشت شرکت تولیدکننده واکسن و بقیه تولیدکننده ویتامین ها هستند.
وی ضمن اشاره به این که ۹۵ درصد داروهای مورد نیاز دام حالا در داخل کشور تولید می شود، تصریح کرد: برای پشتیبانی از تولید داخلی واردات برخی از اقلام داخلی به کشور ممنوع شده است که شامل پنج قلم آنتی بیوتیک و ۳۲ مورد مولتی ویتامین دامی می شود.
خداویردی افزود: ممنوعیت واردات این اقلام به این علت است که بعضی از این داروها تا ۱۷ تولیدکننده داخلی دارد.
معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور بیان نمود: شرایط تولید اقلام داروهای دامپزشکی که واردتشان به کشور ممنوع گردید، در داخل کشور بگونه ای مطلوب است که برخی تولیداتشان به کشورهایی مانند عراق ترکیه، پاکستان و افغانستان هم صادر می شود.
وی ضمن اشاره به ظرفیت توسعه تولید داروهای دامپزشکی در کشور اظهار داشت: واکسن های دامی و طیور حالا از راه هفت تولیدکننده دانش بنیان کشور تولید می شود و این واحدها به سطحی از دانش و فناوری دست یافته اند که واکسن آنفلوآنزا سه تولیدکننده در داخل کشور دارد و واکسن بیماری لمپی اسکین یا پی پی آر که در گذشته واردکننده آن بودیم، حالا به صورت خودکفا در داخل تولید می شود.
معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور در این سفر ضمن بازدید از چند واحد تولید داروهای دامپزشکی در سمنان، در جریان مسایل و مشکلات آن واحدها قرار گرفت.
۱۲ کارخانه تولید داروهای دام و طیور در استان سمنان فعالیت دارند که ۳۱۵ قلم انواع دارو تولید می کنند، استان سمنان بعنوان قطب تولید داروهای حوزه دامپزشکی کشور حدود ۵۰ درصد داروهای مورد نیاز کشور را تأمین می کند.
استان سمنان در شاخص تعداد اقلام تولیدی داروهای دامپزشکی رتبه اول و از نظر تعداد رتبه دوم کشور را دارد. واحدهای تولیدکننده داروهای دامپزشکی در استان تأمین کننده نیاز ۲۷ استان کشور هستند.


1400/07/25
09:31:08
5.0 / 5
829
تگها: سفر , شركت , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان آبیاری
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد