تاکید صریح استاندار تهران بر حل مبحث آلودگی هوا

تاکید صریح استاندار تهران بر حل مبحث آلودگی هوا

به گزارش آبیاری استاندار تهران بر لزوم حل مساله آلودگی هوای تهران با استفاده از راهکارهای جدی، علمی و عملیاتی تاکید نمود.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، محسن منصوری در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران که پس از ظهر امروز در استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: یکی از دلایلی که بنده اصرار کردم که این جلسه حتما و در همان نخستین روزهای آغاز فعالیتم برگزار شود، این است که محیط زیست یکی از سرفصل ها و اولویت هایم است و حتی رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت هم بر مبحث محیط زیست ایستاده و تصریح کرد که بحث محیط زیست و هوای تهران بسیار مهم می باشد و باید مورد توجه قرار بگیرد. در حکمی که برای بنده بعنوان استاندار هم صادر کرده اند، بر مبحث محیط زیست تاکید گردیده است. بنابراین ما معتقدیم باید مساله را در این خصوص حل نماییم.

استاندار تهران افزود: حل مساله هم متفاوت از تلاش صرف برای حل مساله است و باید با عنایت به شرایط موجود و محدودیت منابع و... به دنبال حل جدی مساله باشیم نه این که با الفاظی مانند دستورالعمل و نظیر آن به دنبال حل مساله باشیم.

وی اضافه کرد: در مبحث هوای تهران و محیط زیست تهران باید اقدامات جدی صورت گیرد. نمی گردد قانون بگذاریم و بعد بگوییم نشد یا نمی گردد. ضمن این که توجه داشته باشید که مسیر حل مساله هم برعکس طی نشود. این که برخی دستگاه ها بنده را مخاطب قرار دهند و از ما انتظار حل مساله را داشته باشند، درست نیست. این دستگاه ها تشکیل شده اند که مساله را حل کنند.

منصوری افزود: اگر ما این مورد را محکم بگیریم و پای اجرای آن بایستیم آن وقت می توانیم مساله را حل نماییم. من امیدوارم که از جلسات بعدی بتوانیم با عدد و رقم و به شکل مهندسی جلسات را پیش ببریم.

وی با اشاره به اینکه طبیعی است که برای حل یک سری از مشکلات هم احتیاج به هماهنگی باشد، اظهار داشت: اما فقط مبحث هماهنگی نیست. بخشی از آن به منابع هم احتیاج دارد و ما باید به دنبال تأمین منابع هم باشیم وگرنه با هماهنگی کردن صرف درباره مبحث آلودگی هوای تهران به نتیجه نمی رسیم.

منصوری با اشاره به اینکه ما برخورد فعال با مبحث نداریم، تصریح کرد: برای حل این مورد باید یک کار فوق العاده نماییم. باید برخوردهای ما پیشگیرانه و آینده نگر باشد نه این که از طبقه شانزدهم نگاه نماییم و ببینیم هوا آلوده است و به جهت اینکه رسانه ها یقه ما را نگیرند بگوییم حالا یک جلسه بگذاریم. خیر! اینطور نیست و باید کار جدی صورت گیرد.

منصوری ضمن اشاره به قانون هوای پاک تصریح کرد: خواندن قانون و شروط آن یک پیش شرط است اما باید نظارت کمی هم رخ دهد و دیگر تناقضی میان آمارها وجود نداشته باشد. وظایف تمام دستگاه ها را قانون روشن کرده است و قانونی که در سال ۹۶ تصویب شده باید تا هم اکنون اجرایی می شد. مبحث مهم و اصلی اجرای قانون است و اجرای آن هم باید با کار علمی پیش رود و دیگر روش های سنتی در مدیریت مبحث جواب نمی دهد.

وی به شهرداری تهران هم اشاره نمود و اظهار داشت: آقای زاکانی از رفقای ماست و من امیدوارم که بتوانیم با هماهنگی یکدیگر این مورد را حل نماییم. یعنی نظام اینقدر ناتوان است که ما یک مبحث پسماند را نتوانیم حل کنیم؟ حتما این مورد قابل حل است اما نباید در یک چرخه باطل گرفتار شویم.

منصوری با قدردانی از اقدامات همه افراد حاضر در جلسه و دستگاه ها اظهار نمود: من امیدوارم که در جلسات بعدی مبحث عملیاتی تر، اجرایی تر و کمی تر مطرح و وظایف احصا شود. در آن بخشی هم که به ما مربوط است ما حتما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد و تاکید می کنم که باید کار جدی گرفته شود.

وی ضمن اشاره به دغدغه رئیس جمهوری در مورد آلودگی هوا و محیط زیست اظهار داشت: آقای رئیس جمهوری روی این مورد تاکید کرده است و باید از او هم کمک گرفته شود و به شکل جدی تر و عملیاتی تر مشکل را حل نماییم.

منصوری در انتها تصریح کرد: باور کنید که اگر قلبا به دنبال حل مبحث نباشیم، مبحث حل نمی گردد. ما باید یک سری اقدامات کوتاه مدت را درباره این مورد طراحی نماییم و نگذاریم هنگام ناچاری و بی علاجی به فکر حل مبحث بیفتیم.
1400/07/27
10:19:57
5.0 / 5
945
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد