وزیر جهاد كشاورزی:

حذف واسطه ها نگاه اصلی دولت سیزدهم به کشاورزی است

حذف واسطه ها نگاه اصلی دولت سیزدهم به کشاورزی است

به گزارش آبیاری وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: حذف واسطه ها نگاه اصلی دولت سیزدهم به حوزه کشاورزی است


به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدجواد ساداتی نژاد که بعنوان نماینده رییس جمهور به شهرستان پارس آباد سفر کرده روز جمعه در جلسه شورای اداری این شهرستان اضافه کرد: علاوه بر حذف واسطه ها دولت سیزدهم در نظر دارد تا قیمت محصولات کشاورزی را بصورت عادلانه به دست مردم برساند.
وی اصرار کرد که برای تحقق این هدف لازم است که امور کشاورزی کشور به اتحادیه ها و تشکل های کشاورزی واگذار شود.
او نگاه دولت سیزدهم را به حوزه کشاورزی نگاه عدالت محور و مردمی خواند و اضافه کرد: دولت در نظر دارد برای ارتقای راندمان در زمینه کشاورزی از خبرگان این حوزه نیز حداکثر استفاده را بکند.
وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی و تدوین برنامه کاری بلندمدت برای حوزه کشاورزی کشور اظهار داشت: همه اهداف این وزارتخانه باید زمان بندی دقیق داشته باشد.
وی سال آینده را سال پایداری در امنیت غذایی ایران دانست و اضافه کرد: بحث سودآور کردن تولیدات کشاورزی همچون چالش های اساسی این حوزه است و بنا بر این قیمت های دستوری به زیان کشاورز تمام می شود.
وی کشاورزی را از عناصر مهم قدرت کشور ذکر کرد و افزود: ما باید با پشتیبانی از بخش تولید قدرت و امنیت غذایی کشور را بالا ببریم.
ساداتی نژاد با اشاره به ظرفیت بالای منطقه مغان برای تولید محصولات اساسی بخش کشاورزی اظهارکرد: در این منطقه بزرگترین مجتمع گلخانه ای کشور با ظرفیت ایجاد ۱۰ هزار شغل و ۴۰۰ هزار تن محصول درحال اجرا و تکمیل است که نیاز به تامین زیرساخت انرژی برق و گاز دارد.
وزیر جهاد کشاورزی از پیگیری ویژه امور کشاورزی منطقه مغان استان اردبیل در جریان سفر امروز هیات دولت به استان خبرداد و اظهار داشت: علاوه بر پشتیبانی از بخش تولید صنایع تبدیلی نیز در این استان بصورت ویژه مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
وی خواهان فعال شدن حلقه های زنجیره ارزش در بخش کشاورزی استان اردبیل به ویژه منطقه مغان شد و اضافه کرد: مجتمع بزرگ کشت و صنعت مغان باید علاوه بر سوددهی در حلقه زنجیره ارزش بیشتر از گذشته فعال شده و صنایع تبدیلی را به منطقه بیاورد.
وی خواهان توجه به ظرفیت تولید بذر و نهال مرغوب در منطقه مغان شد و اظهار داشت: این منطقه باید به قطب تولید بذر و نهال کشور تبدیل گردد.
وی سفر امروز رییس جمهوری و هیات دولت به استان اردبیل را گامی مهم در استفاده از همه ظرفیت بخش کشاورزی منطقه مغان ذکر کرد و اضافه کرد: با این سفر تحولات خوبی در چرخه اقتصادی استان ایجاد خواهد شد.منبع:

1400/08/03
08:46:40
5.0 / 5
951
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد