رییس مركز توسعه مكانیزاسیون كشاورزی كشور مطرح كرد:

خوداتکایی بیشتر از ۹۰ درصدی کشور در بخش ماشین آلات کشاورزی

خوداتکایی بیشتر از ۹۰ درصدی کشور در بخش ماشین آلات کشاورزی

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با بیان افزایش ۳۵ درصدی تولید مزارع کشاورزی به علت استفاده از ماشین آلات، اظهار داشت: در حوزه صنعت ماشین های کشاورزی هم به خوداتکایی ۹۰ تا ۹۵ درصدی رسیده ایم.


به گزارش آبیاری به نقل از مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، «کامبیز عباسی» اضافه کرد: در خلال ۱۰ سال گذشته و با سرمایه گذاری بیشتر از ۲۰ هزارمیلیارد تومانی در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی، یک جهش تاریخی بی سابقه را تجربه کردیم.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اظهارداشت: یکی از نگاههای اساسی، اهمیت دادن به برگزاری نمایشگاه ها همچون نمایشگاه کشاورزی آیفارم در سطح کشور بود، درصورتیکه این نوع نمایشگاه ها در کشور، رشد و توسعه خوبی دارند.
وی ضمن اشاره به این مهم که به واسطه توسعه این نمایشگاه ها توانسته ایم تکنولوژی های جدید را به عرصه تولید محصولات کشاورزی وارد نماییم افزود: همچون اهداف و رسالت های مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی ارتقاء کمی و کیفی تولید محصولات و ماشین های کشاورزی است که با معرفی فناوری ها به بخش مکانیزاسیون، بالغ بر ۳۵ درصد از افزایش تولید به واسطه حضور ماشین در عرصه مزارع کشور اتفاق افتاده است.
عباسی اظهار داشت: در خلال ۱۰ سال گذشته در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی و اهمیت بخشیدن به این بخش یک جهش تاریخی بی سابقه را تجربه کردیم، به صورتی که در مکانیزاسیون کشاورزی بیشتر از ۲۰ هزارمیلیارد تومان سرمایه گذاری صورت پذیرفت که این امر باعث توسعه کمی وکیفی، ارتقاء شاخصهای مکانیزاسیون و همینطور رونق فعالیتهای بخش تولید ماشین ها و ادوات کشاورزی گشته است.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه کشاورزی می تواند این فضا را مهیا کند که ما با ماشین ها و ادوات کشاورزی نوین، لوازم و تجهیزات آبیاری و نهاده های اثرگذار در تولید آشنا شویم، اظهارداشت: نمایشگاه بین المللی کشاورزی آیفارم که در تاریخ ۱۱ تا ۱۴ آبان ماه برگزار می گردد با پتانسیل ها و ظرفیت های بالا و مناسبی که دارد، شرایط مناسبی برای به نمایش گذاردن توانمندی های بخش کشاورزی دارد.
به گزارش آبیاری به نقل از خبرگزاری ایرنا، در دولت یازدهم ردیف اعتباری مستقلی به بخش مکانیزاسیون کشاورزی تعلق گرفت، به صورتی که برای پروژه تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی با محور اقتصاد مقاومتی از نیمه دوم سال ۹۲ تابحال به تدریج هفت خط اعتباری به این بخش اختصاص یافته است.
خط نخست اعتباری در سال ۹۲ به ظرفیت هفت هزار و ۵۰۰ میلیاردریال، خط دوم به میزان هشت هزار میلیاردریال در سال ۹۳، خط سوم به میزان ۱۰ هزار میلیاردریال در سال ۹۴، خط اعتباری چهارم به مبلغ ۱۲ هزار میلیاردریال در سال ۹۵، خط اعتباری پنجم در سال ۹۶ به مبلغ ۱۵ هزار میلیاردریال، خط اعتباری ششم در سال ۹۷ به مبلغ ۱۵ هزار میلیاردریال و خط اعتباری هفتم در سال ۹۸ به مبلغ یک هزار و ۸۰۰ میلیاردریال و در سال ۹۹ خط اعتباری هشتم به مبلغ دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافت.

1400/08/09
11:55:40
5.0 / 5
895
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد