رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور

رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور

آبیاری: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور طی امروز (13 آبان ماه) آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: امروز (۱۳ آبان ماه) در کل نوار شمالی و مناطقی از غرب، جنوب غرب، مرکز و شرق کشور همین طور در شمال بوشهر و فارس رگبار باران گاهی وزش باد شدید و رعد و برق رخ می دهد که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش بصورت برف خواهد بود.

وی در ادامه اظهار داشت: جمعه (۱۴ آبان ماه) بارش در شمال غرب و شمال شرق تضعیف شده است و در مناطق ساحلی خزر، شرق زنجان، قزوین، البرز، تهران، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، بوشهر، غرب یزد، کرمان و هرمزگان بارش پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با افزود: شنبه (۱۵ آبان ماه) در سواحل دریای خزر بارش پراکنده رخ می دهد و در سایر مناطق این وضعیت تداوم دارد. یکشنبه (۱۶ آبان ماه) نیز بارش در استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز کاهش پیدا می کند و فقط در جنوب اصفهان، شرق لرستان، شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش و وزش باد پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان دوشنبه (۱۷ آبان ماه) در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد پدیده غالب است و فقط در مناطقی از جنوب اصفهان، شمال فارس، غرب یزد، نیمه شمالی کرمان و خراسان جنوبی بارش پراکنده رخ می دهد.

وی افزود: امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ آبان ماه) در شمال شرق، شرق و بخش هایی از اصفهان و سمنان وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیش بینی می شود همین طور دریای خزر در ایام پنجشنبه و جمعه مواج خواهد بود.

به گفته ضیاییان از پنجشنبه تا شنبه (۱۳ تا ۱۵ آبان ماه) در غالب مناطق کشور کاهش محسوس دما رخ می دهد و بارش در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به شکل برف خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا و پس فردا ( ۱۴ و ۱۵ آبان) ابری همراه با مه رقیق و بارش باران و گاهی وزش باد پیش بینی می شود. دمای هوا فردا حداقل ۱۱ و حداکثر ۱۴ درجه سانتیگراد خواهد بود و طی شنبه حداقل دما ۸ و حداکثر ۱۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۳ و ۱۴آبان ماه) اهواز و بندرعباس با دمای ۳۴ درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه با دمای ۱۳ و ۱۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1400/08/13
12:09:23
5.0 / 5
697
تگها: آب , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد